Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Szerintetek van tehetségem a...

Szerintetek van tehetségem a rajzoláshoz? 16/F

Figyelt kérdés

Egyáltalán nem szoktam rajzolni, kb egy évben háromszor vagy négyszer, de most leültem és megpróbáltam a legtöbbet kihozni magamból. Kedvenc animémből a Dragon Ballból Son Gokut vetettem papírra. Bátyám tetoválóművész, és szinte az egész családban mindenki jól tud rajzolni.

[link]

[link]

Ezt a videót követtem, miközben rajzoltam: https://www.youtube.com/watch?v=C-rEzIMXztQ



2016. márc. 2. 14:48
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
0%

Ennyiből nehéz megmondani, sőt lehetetlen.

Manga figurákat meg amúgy is csak a japánok tudnak rajzolni.

2016. márc. 2. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, belevágok. :)
2016. márc. 2. 17:50
 13/17 Vree ***** válasza:

Iagzából meg se kellene nyitnom a képet, mert 16 évesen csak igen-nel lehet felelni erre :D Mindenkinek van pont annyi tehetsége, ami kell hozzá, hogy elkezdjen rendes rajzórákat venni, és mondjuk 5-10 éven belül már egész értékelhető képeket tudjon alkotni, 20-30-on belül meg már elismert művésze legyen egy specializált területnek. Hogy ezt a gyakorlatot úgy szerzi meg, hogy magát képzi vagy sulba jár, tökmindegy. Anélkül viszont a büdös életbe nem fog tudni művészileg értékelhető képeket csinálni, tehetség ide vagy oda Senki nem születik a "tudással" a fejében. A "tehetség" max annyi, hogy van-e indíttatása és kitartása végigcsinálni. Mivel a művész szakma gyakran nem fizet sokat, sokan lemondanak róla. Akkor meg kit érdekel, hogy mekkora "tehetségek" voltak? Sose jutottak el egy elemi szintre sem.


Ez alapján a rajz alapján már a másolós átrajzolásból esetleg kapisgálhatsz valamit. Arányok megtartása stb. Ez értékes képesség (lesz, ha még dolgozol rajta egy kicsit) és ha ilyen irányba tanulnál, akkor sok hasonló gyakorlatot kell majd még csinálnod. Az elég nyilvánvaló, hogy a különböző anyagok (anatómia, szövetek, stb.) működése, ill. a vonalak kezelése, a razj mint "nyelv" (arckifejezések, pózok, vonalkompozícióval sugallmazott dolgok (karakter szándéka, tulajdonságai), szóval ez az egész még eléggé nincs meg, ill. abban sem vagyok biztos, hogy mennyire biztos a kezed, egy csomó vonalhiba lehet sima kézügyetlenség. Ugye nem csak tudni kell, hogy kéne kinéznie, papírra kell tudni helyesen vetni, és ha kell javítani, javítani, javítani - ez a bátyádra persze nem vonatkozik :P (Bár ha jól tudom, tetoválásnál is előbb egy javítható "rajz készül el, és csak aztán a "visszavonhatatlan változat.)


Azonkívül, akárhogy nézed, ezmég csak egy vonalrajz, egy "szkeccs" színezés, kihúzás, árnyékolás, egyéb effektek nélkül. Sok amatőr művész megreked itt és azt hiszi, el van a dolog intézve, soha nem lép tovább, pedig minden további lépés pontosan még 1x annyi idő és annyi figyelem.


Szóval én bátorítanálak, hogy ha eldöntöd, hogy ilyen irányba akarnál menni, nem vagy lekésve semmiről. De ha úgy döntenél, más irányba mész és a rajzot hanyagolod, ne akarj vele versenyezni. :p Kezdők között lehetsz egy kicsit "jobb", de ez professzinális művészhez képest csak annyi, mint 1 mm-rel messzebb lenni a startvonaltól. :p Dolgozz még rajta, és meg fogsz lepődni, mennyit bírsz még akér rövid idő alatt is fejlődni.

2016. márc. 2. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

A rajzolásnak (vagy bármi más művészeti ágnak) az a lényege, hogy élvezd az alkotást. Legalábbis szerintem. Hiába mondja azt valaki, hogy tehetségtelen vagy, ha téged kikapcsol, ellazít, boldoggá tesz, ha rajzolhatsz, alkothatsz, akkor csináld.

Ha mindenképpen konkrét választ vársz a kérdésedre, véleményem szerint nem vagy kifejezetten "botkezű", de bazi nagy művész valószínűleg nem lesz belőled. Ha valaki igazán tehetséges, az szerintem elég hamar kiütközik. Nyilván sokat fejlődhetsz, ha foglalkozol vele, de csak akkor van értelme, ha élvezed is.

2016. márc. 3. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim válasza:
Hát ez nagyon jó lett!!:)
2016. márc. 4. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim válasza:
Nálam sokkal jobban. Kívülállóként annyit tudok mondani, hogy gyakorolj, rajzolj sokat és egyre jobb lesz. Van olyan ember, akinek 100 év sem lenne elég, hogy értékelőt alkosson, de én úgy látom (kívülállóként), hogy neked van egyfajta alap tehetséged, amiből lehet építkezni.
2016. márc. 4. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Kezdésnek nem gond ha másolsz. Én is úgy kezdtem aztán szépen lassan belejöttem és ment másolás nélkül is aztán meg jöttek a saját karakterek :) viszont ha elkezded ne nagyon hagyd abba. Én kb 1, másfél év szünetet tartottam és elpárolgott a rajztudásom :D én mondjuk ennél bonyolultabb rajzokkal kezdtem, majd szépen beletanulsz, profi nem nagyon leszel de hobbinak nem rossz :) ahhoz hogy ebből élj, ahhoz ez édes kevés lesz, esetleg iratkozz be rajz suliba. Van lány ismerősöm aki járt ilyenbe de am a sima rajztanárom külön óráival simán feltornáztam magam arra a szintre ahol ő volt. Mondjuk én inkább az anime, képregény stb kategóriákban vagyok (voltam) jó, normális emberi arcokat nem tudok rajzolni persze jobban sikerül mint egy átlag embernek de azért messze van a pro szinttől :) ha igazi embert rajzolok jobb szeretem kicsit mangásabb stílusban lerajzolni, felismerhető ugyan de mégsem ő az :D gyakorolj rengeteget ez a titka az egésznek, neten nézz videókat stb. Ja meg próbáld meg hogy képet nézel nem pedig videót. Nekem legalábbis jobban bejött mert átláthatóbb. + ha nincs neted, nincs sok szabad helyed, egyszerűbb telepakolni a telót képekkel :D sok sikert;)
2016. márc. 16. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!