Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Tényleg a Nyugatos költőink...

Tényleg a Nyugatos költőink nem voltak normálisak?

Figyelt kérdés

Főként Babits Mihály ,aki tényleg elcserélte a feleségét az egyik barátja feleségére?

Ezt a tanárnőnk mondta.



2016. nov. 8. 18:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
75%

Valamit félreértettél. Török Szophie Szabó Lőrincnek volt a menyasszonya, de aztán beleszeretett Babits Mihályba, aki el is vette feleségül.


Semmiféle feleségcsere nem volt, csak T. Sz. cserélte le a pasiját. Előfordul az ilyesmi, teljesen normális dolog.

2016. nov. 8. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
A tanárnőd hülye.
2016. nov. 8. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
94%
Feleséget lecserélni a normális történések közé tartozik ősidők óta. Akkor most mi a kérdés ??
2016. nov. 8. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! Nem értettem semmit sem félre! Babits Mihály az egyik költőm általános óta szeretem a verseit és ma elkezdtük venni középiskolában a nyugatosokat és ezt mondta a tanárnő: Ugye bár itt a nyugatosokról beszélünk és egysem volt szellemileg normális főleg Juhász Gyula, Szabó Lőrinc, Kosztolányi Dezső és Móricz Zsigmond. Babits Mihályról nrm is beszélek inkább ő volt a legrosszabb úgy ült a barátjával kávézni ,hogy közben elcserélték a feleségeiket. o.O <-- Ezt pedig szó szerint mondta én meg ezt nem akarom nagyon elhinni nagyon szeretem mint költőt..



Na meg Juhász Gyuláról (vagy ha József Attilát is mondta volna) megértem hiszen öngyilkosok voltak ,de Mórizs Zsigmond szerintem normális volt.


Akkor egyik sem igaz ,amit mondott a tanárnőnk?

2016. nov. 8. 19:22
 5/11 A kérdező kommentje:

Az kedves harmadik válaszóló ,hogy azok az emberek ,akik a Nyugathoz tartoztak tényleg nem voltak szellemileg normálisak. És ,hogy igaz volt Babitsról ez a dolog.

Egyébként nem hiszem ,hogy egy normális embernél normális a feleség lecserélése..(Kivéve ha rossz a kapcsolatuk).

2016. nov. 8. 19:26
 6/11 anonim ***** válasza:
Első válaszoló vagyok. Akkor tényleg nem te értetted félre, a második válaszolónak van igaza: a tanárnőd hülye. Sajnos van ilyen. :)
2016. nov. 9. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :)
2016. nov. 9. 16:26
 8/11 anonim ***** válasza:
24%
A tanárnőd biztos Orbán nyaligátor. Azok ilyen észlények. Szerintem könyvekből tanulj csak. Az ő hülyeségeit ne vedd figyelembe, ha értelmes ember akarsz lenni. Feleségcserétől senki nem lesz bolond. Sokan csinálják. Lehet a tanárnődet is lecserélték, habár ezt nem csodálnám.
2016. nov. 9. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
76%

A tanárnőd be volt tépve?

József Attila öngyilkossága mai napig nem lett bizonyítva, megoszlanak a vélemények, valaki szerint baleset volt, valaki szerint öngyilkosság, de biztos válasz nincs rá.

2016. nov. 12. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
95%

Nem feleségcsere volt. Hanem Babits beleszeretett Török Sophie-ba, és elkérte Szabó Lőrinctől, ő meg nem mert nemet mondani. Török Sophie akkor (még) nem volt szerelmes Babitsba.


Egyébként persze, hogy nem voltak normálisak. Egy költő nem is lehet normális, azért lesz költő. Ők nem átlagemberek.

2016. nov. 21. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!