Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Vannak olyan katolikus lányok,...

Vannak olyan katolikus lányok, akik normálisak fogják fel a szexet?

Figyelt kérdés

Vagyis nem tekintik bűnnek azt, amely fogamzásgátlóval, óvszerrel történik.


U.I. Sértegetést fanatikusoktól nem fogadok el. Különben jelentem.


2015. dec. 30. 16:28
1 2 3 4 5
 1/48 anonim ***** válasza:
30%
Minden normális katolikus lány barátnőm, egészségessen állt hozzá a szexhez.Maradiak a középkor maradványai.
2015. dec. 30. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 anonim ***** válasza:
47%
És mi számít normálisnak?
2015. dec. 30. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/48 A kérdező kommentje:
Kérdésemben írtam, hogy nem tekintik bűnnek
2015. dec. 30. 16:41
 4/48 anonim ***** válasza:
69%

szerintük az a normális felfogás, ne haragudj de elég prosztó hozáállás, hogy mindent ami te vagy amit te képviselsz és amit te gondolsz kinvezel "a normálisnak" és ebből következően mindenkit aki nem olyan mint te kiírsz a normális ember fogalomköréből


fogadd el ,van aki másképp él és gondolkodik mint te, próbáld meggyőzni am agad igazáról érvekkel és ne azzal, hogy "ez nem normális"


de hogy kapjál választ is, igen vannak katolikusok akik nem tartják bűnnek

2015. dec. 30. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/48 szp72 ***** válasza:
50%

Én elég sok katolikust ismerek, akik a fogamzásgátlást nem tartják helytelennek.

Én személy szerint azt gondolom, hogy helyes a egyház tanítása ebben a kérdésben is (noha ez nem dogma, vagyis nincs a tévedhetetlen tanítások rangjára emelve). A termékenység nem betegség, amire gyógyszert kéne szedni, s nem is éppen romantikus. A természetes családtervezés a helyes és a normális.

2015. dec. 30. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/48 anonim ***** válasza:
74%
(Mostani generációban) nem hiszem hogy túl sok katolikis lenne, aki az óvszert bűnnek tekintené. Olyat el tudok képzelni hogy a fogamzásgátlást annak tekintené, de attól függ mennyire vallásos, meg mit mennyire gondol komolyan.
2015. dec. 30. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/48 anonim ***** válasza:
35%

Ha szerinted "normálisan" fogja fel, akkor hogy oldja meg?


1.engedélyt kér a paptól

2.nem jár templomba

3.jár templomba csak nem áldozik

4.áldozik is csak lehet hogy szentségtörést követ el

5.nem mondja el gyónáskor


Akkor lehet hogy nem hívő katolikusokra gondoltál, hanem a katolikusnak mondott lányokra?

2015. dec. 30. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/48 A kérdező kommentje:

4-es, nem bántó céllal írtam.

7-es, miért kellett ezt kiírni?

2015. dec. 30. 16:51
 9/48 anonim ***** válasza:
60%

2-es vagyok


Nem vagyok se katolikus ,se keresztény.

A barátnőm viszont az (nem vallásos) és nem tekinti bűnnek.

2015. dec. 30. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/48 anonim ***** válasza:
60%

Tetszik-e vagy sem, de katolikus szempontból az a normális, ha szex csak házastársak között van. Sőt, ma már ezt sem árt tisztázni, hogy olyan ellenkező nemű házastársak között, akik frigyét a katolikus egyház is megáldotta. (Magyarul volt templomi esküvőjük.)


Amit te képviselsz, az teljesen abnormális - katolikus szemszögből.


Persze ez nem jelenti az, hogy ne lennének sokan a katolikusok között, akik hasonlóan gondolják, de ez azt is jelenti, hogy ők csak félig-meddig katolikusok.


Természetesen bűn és bűn között óriási fokozatbéli különbségek vannak, így van ez a szexnél is.


Az sokkal kisebb bűnnek számít, ha az ember a jegyesével szexel, mintha úton-útfélen fűvel-fával kefél.


Sokkal kisebb bűn, ha valaki óvszert használ, mintha bizonyos fogamzásgátlókat szedne.


Sőt, sokkal kisebb bűn, ha óvszerrel szexel, mintha óvszer nélkül szexelne.


De alapvetően mindenképpen bűn. Viszont mint tudjuk, nincs bűntelen ember ;)

2015. dec. 30. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!