Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Miért nem tudok már rajzolni?...

Miért nem tudok már rajzolni? Vagy mi a baj?

Figyelt kérdés

Sziasztok, 1.5-2 éve kezdtem el komolyabban rajzolni. Első fél évben kb naponta két naponta rajzoltam. Nem telt el úgy hét hogy ne rajzoljak legalább egyszer. Idővel viszont, egyre kevesebbet rajzoltam. Hiszen ahogy fejlődtem, egyre több időt igényelt egy rajz. Az elmúlt párhónapba szinte, csak 1 hónapba egyszer rajzoltam. Itt már nagyon sok időt vett igénybe egy rajz elkészítése. Gyakorlatilag 10-15 óra. Amivel nincs is baj...


Jelenleg 2 hónapja nem rajzoltam semmit sem... A napokba megvolt a kedvem hozzá, de akárhogy is próbálom nem sikerül... Minta, már nem tudnék rajzolni...


Őszinte leszek, óvodás korom óta rajzolok de mint írtam, komolyabban csak 1.5-2 éve. A rajzolással soha nem volt, semmi problémám mindig is szerettem. Az elmúlt párhónapba viszont, tehernek érzem az egészet... Olyan mintha, már nem is igazán szeretném. Az egészet csak a tetoválás miatt kezdtem el. Tetkóval soha semmi probléma nincs, azt tényleg egész nap csinálnám. A tetkó miatt, sokszor háttérbe szorítottam/szorítom a rajzolást.


Mindig is portré rajzolás volt, a kedvencem. Azt mindig nagy kedvel és örömmel készítettem. Mindig is egy irányzat volt a cél a realizmus. Ritkán félre kacsintottam és belekóstoltam más stílusokba is.


Talán, kicsit hagynom kellene a portré rajzolást? Amik még nagyon érdekelnek, a teljes testes élő modellről rajzolás. (Csendélet,táj rajzolás.) Stílusba nem igazán vagyok otthon, nem nagyon ismerem őket. De ami, engem megfog dotwork, neo traditional. Mindig grafittal vagy tollal szoktam rajzolni. Ritka, ha színes ceruzát fogok a kezemben. Festészet pedig teljesen hidegen hagy...


Mit gondoltok? Normális? Másnál is fordult már ilyen elő? Vagy tényleg már csak erőltettem a rajzolást?



2016. dec. 19. 21:08
 1/9 anonim válasza:
100%

Szia!


Erről eszembe jutott az, ami megtörtént velem.

A válasz egyszerű: hiába érdeklődsz a művészetek iránt, nincs ihleted és türelmed jelenleg. Ahogy kérdeztem: "Talán, kicsit hagynom kellene...?" a válasz igen. Hidd el idővel visszatér a kedved ehhez is :)

2016. dec. 19. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
kérdezted* (Első vagyok)
2016. dec. 19. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
66%

Miért kéne, hogy minden rajzodat teljesen befejezed? Nem kell 10-15 órákat rajzolnod. Ha érzed még magadban azt, hogy van kedved hozzá, akkor én azt tudom javasolni, hogy skiccelj. Ha nem megy, mert csak azért is ki akarod dolgozni, vegyél például magadnak egy sketchbookot csak erre a célra. Lehetőleg egy kisebb alakút (mondjuk A5-öst), így nem tudsz nagy tereket kitöltő rajzokat készíteni. És amikor leülsz a sketchbookod elé, beállítasz magadnak egy időzítőt, hogy most például csak 30 percig fogsz rajzolni. És ha lejárt az időzítő, akkor kész, vége, abbahagyod a rajzolást. Nincs "csak még ezt az egy vonalat..." és társai.


Ha nincs ötleted, akkor csak rajzolj vonalakat, pontokat, négyzeteket. Nem kell, hogy mindig valami bonyolultat csinálj. Ha viszont már a rajzolást amblokk tehernek érzed, akkor tényleg jobb lenne szünetet tartani. Én ezek alapján azt érzem, hogy tényleg erőlteted a rajzolást, ahogy te is kérdezted. De ezért ajánlom ezt a könnyed skiccelgetést. Mindenféle erőltetettség nélkül. Gyorsan és lendületesen, nem részletezve.


Velem amúgy csak olyan volt, hogy egy időben nagyon ráálltam arra, hogy mindig kész rajzokat készítsek, és valahogy ezt érzem most nálad is. Aztán a kényszertől, hogy mindig "készet" csináljak elvesztettem a motivációmat, mert már nem élveztem, amit csinálok. Aztán az érettségi időszakban esélyem nem volt arra, hogy rajzoljak, és bár elvesztettem a motivációmat, a rajz nélküli időszakot kész szenvedésként éltem meg, és idő hiányában ráálltam arra, hogy sunyiban, az órákon vázlatokat csinálgattam a füzeteimbe. És ez egy olyan lendületet adott, amit már nagyon régóta nem éreztem. Az, hogy csak random kis firkákat csinálok, csak saját magamnak, amit senki nem lát, és teljesen mindegy, hogy a sietségben ronda lett vagy félkész (leginkább mert egy 45 perces óra töredéke állt rendelkezésemre, szóval nem tudtam készre megcsinálni), rádöbbentett arra, hogy a gyönyörűen kidolgozott rajzok jók, de az apró kis önszórakoztatásra készített vázlatok nélkül üres és sivár. Ráadásul rengeteg ötlet is származik ezekből, amiket később kidolgozva is meg lehet valósítani.


Szóval nekem ez a sketchbookos dolog vált be, bár az is igaz, hogy az én problémám nem éppen ugyanaz volt, mint a tiéd. És az is lehet, hogy rajtad ez nem segít. Vagy lehet, hogy már nincs meg benned az, hogy rajz nélkül üres az életed. Bár gyanítom, hogy ha így lenne, nem tetted volna fel a kérdést. Szóval nézz magadba, és gondolkozz el azon, hogy mit is szeretnél. Csak te tudhatod a kérdéseidre a választ.

2016. dec. 19. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Természetesen nem egy huzamban rajzolok meg valamit. Én törekszem arra ha elkezdem, akkor fejezem is be... Vannak befejezetlen rajzaim, de hála istenek nem sok. Én általában sőt 99%-ban határozottan rajzolok. Szóval van egy adott kép amiről rajzolok. Lehet ez portré, rózsa vagy bármi. Én szinte, csak másolok fényképeket. Inkább nagyon bűntudatom van... Hiszen van egy élet célom... Lehet hogy most kifogtok nevetni, de én tetováló leszek, ez lesz a fő állásom. Hiszem, hogy egyszer majd a legjobbak között leszek, de ha nem is az sem baj. Elég ha ezt csinálhatom életem végig. :) És ahhoz hogy tényleg igazán jó legyek, ahhoz elengedhetetlen a rajz... Hiszen csak így fejlődők és juttok előre igazán. Vagy megpróbálok úgy rajzolni, ahogy nem igazán szoktam, élőmodellről vagy csendéletet. Ha nem megy nem fogom erőltetni, pihenek akkor.:)


Firkálni is szeretek néha, de nálam kb egy firka 2-4óra... Hiszen a gyors kidolgozás mellet, folyton törekszem a tökéletességre és az aprólékos munkára.

2016. dec. 19. 22:49
 5/9 A kérdező kommentje:
CsK azert rajzolni a tetkoert az alap h jol rajzolj. De egyik szavaddal utod a masikat egSzer azt mondod h szeretsz rajzplni maskor h nem
2016. dec. 20. 23:57
 6/9 anonim ***** válasza:
Igen, én 7 évig szinte semmit nem alkottam,pedig a festés volt a kedvenc,de megutáltam az egészet.1 éve újra kezdtem,persze pár hónap kimaradt.Eleinte nem voltam olyan bátor(kevés szín),de ha nem festek állandóan,akkor sem rosszabb az eredmény,nem veszett el a tudás,pedig a vége felé(7 évvel ezelőtt) nekem is rosszul ment,mert gondolom elegem volt belőle.Rajzolni pár hete kezdtem el,valóságábrázolás,mert van vele célom mint koncentráció,figyelem összpontosítás erősítése.Ezek is sokkal jobbak,mint a régi rajzaim.Foglalkozz mással egy időre.
2016. dec. 21. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ja előző vagyok,a ceruzás rajzokat nem mindig fejezem be teljesen ,félbehagyom gyakran az árnyékolást,csak a lényeget csinálom gyakorlásképpen.
2016. dec. 21. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

Ha komolyan szeretnéd venni a rajzolást, javaslom, hogy menj el ex rajziskolába, elég borsos az ára, de megéri, sokat kihoznak az emberből, Ja, és őszinték, ami hidd el egyaltalan nem hátrány :) először is kockologiázni kell, hogy megértsd a tér bonyolult formáit és elhelyezkedését, arányokat, irányokat... Ha ez jol megy, ezután jon a csendélet, és ezután a modell után való rajz, hidd el a jo látásmódhoz elengedhetetlen a sok gyakorlás, teljesen máshogy fogsz nézni a mostani fénykép utáni rajzaidra! Eleinte en is azt hittem, hogy fejleszt,

De nagyon nem. Felejtsd el! Es a grafikon kívül próbáld ki a szenet is, es a különböző papírokat, pasztellt, stb. Remelem tudtam segíteni :)

2016. dec. 22. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Egy rajziskolába*
2016. dec. 22. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!