Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » K. Kiadásban kérek tanácsot....

K. Kiadásban kérek tanácsot. Ha nyomtatott formában egyszer kinyomtatnak 10 pld-t a nevemmel, nyomdában "maszekban" tehát nem kiadónál, akkor ha ellopják az ötletet, hivatkozhatok, a dátummal és a tartalommal, hogy ez az én ötletem? Többilent

Figyelt kérdés

Terv, van egy néhány könyvem amin évek óta dolgozgatok és lassan itt a kiadás ideje, ez évre tervezem, de "csóró" vagyok, így nem tudok kinyögni kezdésnél milliókat, és félek, hogy kidobott pénz, tehát csináltatnék 10 példányt. (erre már van vevőm vissza jön a befektetési ár) ezután pedig jönne egy pályázat / kiadó. Hiába nevezzük kiadónak, nem bizhat meg az ember senkiben.


Tehát ha ugye létrejött egy 10 es példány, akkor az már jogszerint ellophatatlan? Vagy ahhoz, még valami szabadalmi..., vagy nem tudom iróknál, milyen hivatal védi az alkotók ötletét, kell rögzítetni valahol?


Ezt a 10 példányt mindenképpen meg akarom csináltatni, de ezen felül mik a javaslatok a továbbiakban.

1. hogy védethetem le?

2. az fentebb említett megoldás védelmet szolgáltat-e?

3. ha jó az ötlet, hova érdemes vinni. Röviden irok a konyvről alul

4. Mennyire a csicsa, és mennyire a szöveg az ami megfogja az olvasót?

5. 4 esből. mi a divat ma, e szempontból mit ovlasnak az emberek

6. 5. ből. kiket érdemes megszólítani

7. Gyerekesebb vagy felnötteb legyen?

Tudom sok a kérdés, és mindet ingyen várom, de ha úgy érzitek szeretnétek segíteni annak nagyon örülnék :)



Röviden a storyról. , romantikus picit, haloványan :) föként trhiller de ne mtul véres, és kicsit horror, némi scfi elemmel, örültség, és vágyak kavalkédja.

A fő hősünk egy skizorfén lány aki képes az alakváltásra, de erről ő maga semmit nem tud, a személyiség váltással vált alakot is :) van fiú lány személyisége is, az életet egy örök cívódás a kapcsolatai közt, és a világ mindig ellene van pedig ha tudná mennyire is neki találták ki :) röviden ennyi.


.u.i bocsi ha nem érthetően fogalmazta, + helysírási hibák, nem figyeltem oda, csak a gondolataim peregtek :)



2017. jan. 12. 21:01
 1/2 PresidentEvil ***** válasza:

.

Ha le akarod védetni a kéziratot, vetesd önkéntes műnyilvántartásba, párezer forint az ára és megfelelő védelmet nyújt. A kiadásnál szerződést kötsz a kiadóval, onnantól elég nehéz ellopni és bár ebben az országban mindent lopnak, ami nincs odaszögezve, az irodalom biztonságban van :) Ahhoz, hogy ellopják, nagyon jónak kell lennie és a kiadónak nem érdeke, hogy tőlük bárki is lenyúlja. A szerzői jog egyébként a mű megszületésének pillanatától védi a művet.


Próbáld ki az Underground Kiadót, olcsón csinálnak neked akár 10 példányt is, később egyesével is kérhetsz belőle, a weboldalukon fent vannak az árak, a feltételek és a szerződés szövege is.


Az, hogy mi ma a divat, nem érdekes. Azt írd, amiről mondanivalód van, amiről tudsz írni. Ha veszik, akkor jó, ha nem, akkor ez van.


".u.i bocsi ha nem érthetően fogalmazta, + helysírási hibák, nem figyeltem oda, csak a gondolataim peregtek :)"


Ezt még olvasni is kínos volt. Nincs kifogás, ha másoktól kérsz valamit, tiszteld meg őket azzal, hogy elolvasod, amit írtál és kijavítod a hibákat. Van, akinél egy hibáktól hemzsegő levél az első néhány sor után megy a szemetesbe és ez csak neked rossz.

2017. jan. 12. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hasznos választ.


(pársztor át olvastam amit írtam, de maradtak benne biztos hibák amiket nem vettem észre, ennyi átolvasás után, a hibajavítás nehezebben megy, ezért irtam az u.i :) )


EZ

"

A szerzői jog egyébként a mű megszületésének pillanatától védi a művet.

"

azt jelenti, ha leírtam (digitálisan írtam), vagy ha átkerült könyv formába? végleges verzióba, ha úgy tetszik.

2017. jan. 13. 19:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!