Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Ha ma írnátok novellát,...

Ha ma írnátok novellát, regényt, az miről szólna? A mai kor problémáiról, a múlttal való szembenézésről? Egyéb?

Figyelt kérdés
2017. febr. 26. 12:08
 1/8 anonim ***** válasza:

Egy utópikus világról, ahol különböznek a vélemények, és ezt kihasználva egy intelligens ember hatalomra kerül majd diktatúrát alakít ki.

Ezt megspékelném egy-két pszichológiai betegség feldolgozásával és néhány filozófiai és erkölcsi kérdés felvetésével.

2017. febr. 26. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ez nekem tetszik. Megírod?
2017. febr. 26. 12:47
 3/8 anonim ***** válasza:
Már elkezdtem, de sajnos hamar rá kellett jönnöm, hogy a szókincsem és a fogalmazásstílusom közelében sincs annak, ami egy jó könyvhöz kell, így még pár száz olvasmány után talán újra előveszem és elkezdem írni. :)
2017. febr. 26. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Szerintem ne legyél szigorú magadhoz.
2017. febr. 26. 13:07
 5/8 A kérdező kommentje:
Egy megjegyzés: szerintem ma az emberek inkább azt szeretnék, hogy mindenki hasonló legyen, így kialakulna egy csorda nép, mindenki behódol a másiknak, szubmisszív. A politikusok, az egyház, az emberek körülötted a hasonlóságra kényszerítenek, azaz elveszik az énedet. "Az út az erdőn kétfelé ment, a kevésbé járt tetszett nekem." (Robert Frost)
2017. febr. 26. 13:19
 6/8 A kérdező kommentje:
A nyáj, a csorda melege nagyon vonzó tud lenni.
2017. febr. 26. 13:20
 7/8 anonim válasza:

van egy tobbe-kevesbe felvazolt elkepzelesem egy fantasy-hoz, illetbe egy levelregenyszeru valamit is elkezdtem kidolgozni.


Az iraskeszsegem hianyait probalom athidalni a kivitelezes formajaval, hogy mnimalizaljam az esetleges hianyossagaim (mas kulturabol szarmazo -> mas szohasznalat -> sajat szohasznalat -> kevesebb problema)


A karakter fejlodese igy tobbnyire egybeesik a sajat iraskeszsegem fejlodesevel, kevesbe lesz ebbol problema.

Meg persze ott hasznalok ekezeteket :) (hozzaszoktam angol kiosztashoz programozas miatt, magyart csak akkor hasznalok ha "muszaj")

2017. febr. 26. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Én inkább fantasy vagy sci-fi történeteket szoktam írni.

Legutóbbi egy rövid naplószerű pár oldalas (uhh 2013-as) írás. Egy kicsit komolykodó Halloween-i történet volt. Végül is egy életút és annak lezárását jelenítette meg.


Azóta csak pár Sci-fi vázlatot csináltam, de a legtöbbje egy disztópikus világban játszód történet. Nem tudom/hiszem hogy ez a mai világra mennyire reflektál rá.


Én igazából ezeknél elsősorban nem a sztorit nézem, hanem a karaktereket és az igen csak erős fekete humort tolom előtérbe. Ha már sötét a világ avagy a történet, legalább a karakterek legyen érdekesek és a szövegek viccesek ott ahol kell. Hisz nincs új a nap alatt, de a stílussal egyedivé tehető. Meg persze legyen nagyon szórakoztató.


Nem tudom segített e amiket fentebb írtam.

2017. márc. 4. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!