Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Beszélgetés a tegeződés-magázó...

Beszélgetés a tegeződés-magázódás problémáiról?

Figyelt kérdés

Kinek mi a véleménye?

Kivel tegeződsz/magázódsz, milyen viszonyban vagy az illetővel, hogy köszönsz neki?

Általánosságban mikor ki ajánlja fel a tegeződést?

Gondoltam írok egy ilyen kérdést, mert nekem is örök probléma hogy kinek hogy köszönök, és láttam már itt, hogy más is van így.

Egyébként 15 éves vagyok és lány.


2011. dec. 13. 17:39
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

1. Felajánlani mindig az idősebbek szokták felajánlani...

2. A tegeződés-magázódás szabálya nálam elég h*lyén van, mert 30 éves korig senkit sem magázok. 30 felett olyan embereket magázok akiknek pl:. ekkora gyereke/unokája van mint én /vagy hasonló korú/, vagy tanár, vagy orvos. /Utolsó két esettben nem kell megmagyaráznom/

De viszont ha olyan esett van hogy közeli barátok és sokat találkozunk /közeli barátok szülei/ akkor tegeződünk /de ebben az esettben 1-2hetente találkozunk/

illetve olyan szokott lenni nálam hogy félig magázom félig tegezem az úgy néz ki hogy vagy le sziázom /és beszélgetés során és tegezve beszélünk/ de viszont x bácsizom és y nénizem

vagy forditva magázodva beszélünk de csak a keresztnevén szólítom /ez utóbbi akkor szokott elődorulni ha ilyen idős a gyerek de a szülő is fiatal az első variáció meg ha pl:. egy se-be járunk le és hasonlóak/

17/l

2011. dec. 13. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy nehéz kérdés és nálad is el kell majd telnie néhány évnek ameddig ráérzel a dologra.

-Ismeretlen idősebb vagy velem egykorú emberekkel általában magázódok.

-Munkahelyen nálunk mindenki tegeződik, még az idősebbek is.

-Az ismerős idősebbeket, akiket gyerekkorom óta ismerek, azokkal magázódok, kivéve, ha szóltak, hogy tegeződjünk.

-Hivatalos helyeken természetesen mindenkit magázok.

-Boltokban, ha kb velem egykorúak, akkor inkább tegeződni szoktam.

Amikor nem tudom eldönteni, hogy mi legyen akkor alapból inkább az udvarias magázódást választom, mert úgy biztosan nem lesz sértődés. Szerintem egy idő után az ember sok esetben "ránézésre" meg tudja állapítani, hogy tegeződjön vagy magázódjon. Egyébként alap esetben a nőnek kell felajánlania a tegeződést, még akkor is, ha a férfi idősebb. Két nőnél a kor számít. Munkahelyen viszont mindenképpen tanácsos megvárni, hogy a ranglétrán feletted álló ajánlja fel a lehetőséget. És ha valaki felajánlja, akkor illik azt megköszönni.

37N

2011. dec. 14. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Általában azokat tegezem akik max 20 évvel idősebbek nálam. Kivétel ez alól akinek olyan idős gyereke van mint én(kicsit furán venné ki magát a dolog ha a haverom anyját csak úgy letegezném), hivatalos személy(tanár, orvos, rendőr, banki ügyintéző,stb)


Az idősebb ajánlja fel a tegezősét. Ha közülük az egyik nő, a másik férfi akkor a nő ajánlja fel, ez alól kivétel ha a férfi rangban a nő felett áll például a főnöke, vagy ha nem is főnöke akkor is a takarító nő nem ajánlja fel a tegeződést a főmérnöknek.

2011. dec. 14. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Hát, én már párszor beégtem, ezért óvatos vagyok. 23 vagyok, nemrég bementem egy bankba ügyet intézni, sziát köszöntem az ügyintézőnek, mert egy velem egykorú pasi is sziát köszönt neki előttem. Amúgy az ügyintéző sem lehetett nálam csak max. 1-2 évvel idősebb. Erre vissza köszönt, némi hangsúlyt adva a szavainak, hogy jó napot kívánok. Elszégyelltem magam kissé majd újból köszöntem jó napottal.


Tudom, hogy hivatalos helyen nem illik tegeződni, csak az a baj, hogy legtöbbször olyan távolságtartóvá teszi az egész beszélgetést a magázódás, kellemetlenül érzem magam, és ugyanígy tudom a velem egykorúakról is hogy kellemetlenül érzik magukat, ha a sziájukra jó napottal köszönök.

2011. dec. 18. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!