Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » A ruhatervezéshez feltétlenűl...

A ruhatervezéshez feltétlenűl kell a matek?

Figyelt kérdés

Ruhatervezésre illetve kivitelezésre szeretnék menni egyetemre majd,de nem állok jól a reál oldalon.

Négy éve ez az álmom és nem szívesen adnám fel..

Viszont,ha mindenképp kelleni fognak a mèrtani dolgok,akkor a fotó realisztika és animáció maradt, mint választás.

Szerintetek melyik érné meg jobban? Már csak a fizethetőséget és a a munka kaphatóságát tekintve?


2017. jún. 19. 08:04
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem az animációhoz is kell a mértan, legalább is az egyetemen. Más kérdés, hogy a gyakorlatban már nincs rá nagy szükség. Én is tanultam 3D animációt magamtól, megértem a szavakat angolul is, hogy gömb, kocka stb. a mértan előjön az ilyen tervezésnél, de nem kell hozzá matekzseninek lenni.
2017. jún. 19. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Kell. De nem azért, mert a Pitagorasz tétel nélkül nem fog sikerülni. Hanem azért, mert olyan látásmódot ad, olyan módon tanít meg gondolkodni, amitől sokkal jobb tervező leszel, miközben egyetlen konkrét matematikai összefüggést sem használsz esetleg.
2017. jún. 19. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Akkor a dizájnság ejtve, nem fogok nyolc év után még négy éven keresztűl szenvedni a matekkal,ha ráadásul nem is fogom használni. Képzőművészeti ágon tanulok, a műszaki rajz sem tanított újat.. szóval nézelődöm még.
2017. jún. 19. 13:20
 4/5 anonim ***** válasza:

Ruhatervezéshez persze, hogy kell... ruhatervezőin tanultam. Nekem sem mutattak újat szakrajzból inkább csak jobban megértettem azt. De egy idő után már olyan rutinnal szabad kézzel megrajzolja az ember a szabásmintát, hogy az már vicc. X') és nem kell hűűhaa nagy matek hozzá. Csak adott részeket kell lemérni s úgy vázolni. Ám nem megy sokra az ember ezzel a tervezősdivel, ahhoz hogy valaki jól is keressen vele magasba kel törni vagy befektetni saját üzletbe (már ha szereti valaki annyira, hogy életét annak szentelje).


Nekem nem menne, mert inkább csak hobbi szakma számomraXD

Túl sok művészeti ághoz(grafika, szobrászat, fotó, még bútorokat/ékszereket is szeretek készíteni) értek :S és nehéz dönteni mi is az amit "fő szakmának" akarok.


Az animáció/ fotó ban is van lehetőség, de nem olyan sok, ott is jól kell helyezkedni értelmes fizuért.


Alkotóművészként nem könnyű. Pár volt művészetis volt társaimmal is beszéltük, ki mihez kezd/ vagy akar kezdeni a "tehetségével".

Hát amit mondtak elég halvány kép a jövőre nézve.


Részemről egy kis üzlet jött szóba, ahol adott egyedi tárgyakat árusítanék. Amolyan "modern ajándékbolt" . Változatos és érdekes árukkal, s hagyományos dolgokat is csinálnék amire van vevő mai napig, pl nyomtatás, gravírozás, névjegykártya, bögre nyomtatás stb .

Ezek az üzletek jól is mennek.


(felénk volt egy ilyen frissen nyitott kisbolt s beszéltem a tulajjal, aki embert keresett s ő volt az ideiglenes eladó. Mondta hogy csak akkor vesznek új gépeket (háta mögött volt egy nyomtató s gravír gép), ha érdemes itt megnyitni az üzletüket. Rá egy hónappal le is lettek cserélve :3 Szval megérte nekik plusz száz ezreket kidobni )

2017. jún. 26. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Értem, a gond nálam is ez.

Hobbiként én is szeretek ékszereket készíteni,és az általad felsorolt szakmákat is tanulom de nem sokra megy vele az ember...

A talpra álláshoz kell a pénz,amit kedésként én egy kreatív köröm festési úton képzelek el. Az aprólékos mintákat nagyon szeretik az emberek és nagyon nagy rá a kereslet.

Ruhatervezésre persze talán már nem jutok el,talán nem szeretnék annyira belefulladni a divatba,mint sok kortárs tervező.

Gondolkozom az animáción, vagy a test festői szakmához.

Mindenkinek vannak lehetőségei még tartalékban... :)

2017. jún. 26. 15:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!