Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha te reformátor lennél, mit...

Ha te reformátor lennél, mit reformálnál az egyházadban (nem feltétlenül radikális szinten akár)?

Figyelt kérdés

Én pl. sokkal intenzívebben evangelizálnék, ebben sajnos az összes történelmi egyház el van maradva.


Illetve (ez sokaknak nem fog tetszeni) reformátusként szívesen működtetnék közös gyülekezeteket az evangélikusokkal. Főleg olyan helyeken, ahol a református meg evangélikus gyülekezet is pici.


2017. jún. 11. 21:44
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Én engedélyezném, hogy a történelmi egyházakhoz tartozók kölcsönösen részt vehessenek az Úrvacsorán/Áldozáson.


Elvégre Egy az Isten, Egy a Keresztség, Egy a Jézus, aki üdvözít minket.

2017. jún. 11. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

#1 Ez tudtommal a katolikusok és ortodoxok között megtörtént.


Egyébként az evangelizáció jó ötlet, valahogy ellaposodott a misszió, különösen az öreg kontinensre férne rá.

2017. jún. 11. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
De jó lenne, ha ez kiterjedne a történelmi egyházak összességére (protestáns, katolikus, ortodox). Így értettem. #1
2017. jún. 11. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

A közös Úrvacsora / Áldozás óriási lépés lenne!


Csak valahogy meg kellene egyezni, hogy akkor hogy is van ez a dolog a Jézussá való átváltozással, vagy ne törődjünk a részletekkel csak hajtsuk végre amit Jézus elrendelt, vagy hogy legyen...

2017. jún. 11. 22:18
 5/19 anonim ***** válasza:

Szerintem az úgy nem működne, felmerült 4 felekezet és ez egyből 3 álláspontot jelent. Kat. ortodox esetben a dolog egyszerű volt, mert mindkettő ugyan azt vallja (csak a katolikusoknál jobban kiforrottabb).

De ha a protestáns vonalat nézzük, akkor ennek az evangélikusok és reformátusok közt sincs sok esélye, mert míg előbbi vallja, hogy Test és Vér, utóbbi tagadja.

2017. jún. 11. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

4-es


Nem tudom ez mennyire szabályos, de megkérdeztem egy evangélikus lelkészt hogy reformátusként kaphatok-e Úrvacsorát náluk, és azt mondta, hogy természetesen. Ugyanúgy a mi református gyülekezetünk is kiszolgáltatja bármilyen felekezetűnek, ha bűnbocsánattal szeretne fordulni Istenhez.

2017. jún. 11. 22:38
 7/19 anonim ***** válasza:
Az intenzívebb evangelizáció nagyon jó ötlet. Én katolikus vagyok, eltörölném a gyónást, valamint jobbam elterjeszteném a gitáros miséket.
2017. jún. 11. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

Elvileg nem szabályos, sőt gyakorlatilag sem.


Ha pl fordítva kérdezed, akkor biztos mást mondott volna az evangélikus és a református lelkész is. Személyesen tudok olyan esetet, amikor református lelkész mondta idősebb katolikus néninek, hogy örömmel várja Úrvacsorára úgy, hogy tisztában volt a felekezetével.


Amit írtam korábban, hogy mást-mást vallanak ezek a felekezetek a kenyérről és borról, csak az egyik ok.


A másik ok, hogy ezzel a szentséggel szó szerint véve közösségre lépsz (communio) az adott felekezettel. Ezért is, bár mint írtam lehetséges már ortodox és kat. közt, de a communio miatt még sem ajánlott.

A protestáns felekezeteknél is ugyan ez a helyzet, ezért nem valószínű, hogy hivatalosan valaha is lehetséges lenne a dolog. Még az ev. és ref. között sem.


Csak úgy próba képpen érdemes lenne megkérdezned fordítva is a dolgot, engem is érdekelne, hogy mit válaszolnak.


#7

Nálunk havi 1szer van "gitáros mise", de nekem valahogy nagyon idegen dolog :)

2017. jún. 11. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Bocsi a dupla posztért, csak most jutott eszembe.


Taizéi Közösség, érdemes rákeresni ha valaki nem ismerné, pont olyasmi a célja, amit felvetettetek.


Egyébként jó az eredeti kérés, örülök, hogy ilyen jó válaszok jönnek.

2017. jún. 11. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
#8, nekem meg az orgonás, siratós énekek hatnak idegenül. Sokkal szebb, vidámabb számomra gitárral dícsérni az Urat. ☺
2017. jún. 11. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!