Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Szerintetek lenne igény...

Szerintetek lenne igény magyar kosztümös filmekre vagy sorozatokra?

Figyelt kérdés
2010. máj. 20. 15:42
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Bizonyos körökben biztosan.

De az tény, hogy haszna sokkal több lenne, mint a Mónika shownak és a többi marhaságnak.

2010. máj. 20. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
És szerintetek pénz is lenne rá?
2010. máj. 20. 16:37
 3/10 anonim ***** válasza:
Szerintem igen. Szívesen néznék én is Mátyás királyról szóló történeteket.
2010. máj. 20. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Én szeretem őket. Igaz, eddig csak angol kosztümös filmeket néztem igazán, de engem érdekelne.:)
2011. máj. 23. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Lenne, csak ne "Honfoglalás" szintű film legyen....
2011. máj. 23. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Engem speciel nem érdekelnek a kosztümös filmek, akár magyar, akár külföldi, de egy JÓ, színvonalas hazai filmet értékelnék. Olyan kevés van belőlük sajnos.

Egyébként a kosztümös filmeknek a legmagasabb a költségvetésük, szóval nem sok esélyt látok rá.

2011. máj. 23. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy erre esely sincs, hisz a nezettsege elmaradna a Valo Vilagtol es az Ezek megorultek!-tol. Az adok pedig ugyis olyan musort gyartanak, amire a _legnagyobb igeny_ van. Nem eleg az igeny, jelentosnek kell lennie.
2011. máj. 23. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Szabó Magda: Régimódi történetéből készült magyar alkotás például nagyon jó.
2011. máj. 23. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Eleve az a baj, hogy akár magyar akár külföldi filmekről van szó, néhány korszakot agyon favorizálnak, aztán a többiről meg egy film sem készül. Pedig nagyon sok ötlet lenne bennük, és 1-2 tuti sikeres lenne.


Nézzétek meg, minden külföldi történelmi film miről szól? Julius Caesar, Keresztesek, Robin Hood, 2. Világháború. Ennyi, kifújt.

Sehol egy film Nagy Károlyról, vagy a korai szlávokról, vikingekről is csak ritkán van. Sehol egy film a balkáni török háborúkról, és még lehetne sorolni...


Magyar vonatkozásban kicsit jobb a helyzet, mert itt azért több korszakból készültek filmek, de azért itt is nagyok a hiányosságok.

2011. máj. 23. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Szerintem lenne rá igény, viszonylag sokan néznék (ha izgalmas, minőségi, normális műsoridőben adnák és jó a marketingje), de úgy tudom, éppen eléggé megnyírbálták a filmes pénzeket és ehhez igen nagy tőke kell. A kicsi magyar piac meg nem hiszem, hogy akár jó nézettséggel is vissza tudja hozni.

Plusz nem tudom, hogy mondjuk az HBO-s vagy BBC-s történelmi sorozatok szintjét hozná-e egy magyar gyártású kosztümös... Gondolom "szokásosan" több esélye lenne valami magyar vonatkozású sztorinak (pl. Attila - bár tudom, ezen lehet vitatkozni:)), ami a külföldieket is érdekelheti és valaki felkarolna egy jó forgatókönyvet és nem is magyarul lenne...

2011. máj. 24. 03:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!