Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van-e igény ma magyar országon...

Van-e igény ma magyar országon, jó minőségű, törzskönyves kutyakölykökre?

Figyelt kérdés
Mostanában szeretnék elkezdeni tenyészteni egy fajtát,de mindenhol azt hallom,hogy a megszületett minőségi kicsiket,legalábbis reális áron nem lehet eladni.15 éve mániám a fajta,a tenyésztéssel is tisztában vagyok.Mire kölyök lenne nálam az kb 2.5 év.Még a kiválasztott tenyészállat sem született meg...
2011. febr. 16. 10:18
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ milyen céllal.

Ha megélhetési céljaid vannak, akkor felejtsd el.

Ha a fajta meghonosítása a célod - bár nem tudom milyen fajtáról van szó, a szavaidból úgy vettem ki, h ritka fajta lehet, javíts ki ha tévedek - akkor türelmesnek körültekintőnek kell lenned, nem árt ha vannak kapcsolataid már kutyás körökben és esetleg nem csak Magyarországon.

Ha a fajta nemesítése, jobbátétele, vagy ha van egy konkrét tenyészcélod akkor, meg nem kérdés, h van-e rá igény vagy sem. Van egy adott párosítás amit csak akkor csinálsz meg ha legalább x előjegyzésed van rá. Ennyi.


És függ attól h milyen fajtáról van szó:

mind a felkapott, mind a ritkább fajtáknak vannak előnyei hátrányai.

Felkapott fajtánál nagyobb a merítés, több a gazdijelölt, talán jobban lehet szűrni őket.

Ritkábbaknál talán előny h olyat csak az szeretne akit tényleg a fajta érdekel és nem csak a divat, így ő igényesen választ kennelt.


Meg kell nézni, h abban a fajtában mennyi tenyésztő van itthon (beleértve a szaporítókat is! - bár ők ugye nem tenyésztők).

2011. febr. 16. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
100%

Tenyésztésből megélni nem nagyon lehet, de szerintem igény van minőségi kölykökre. Bár a gazdasági válság igazából most érezteti hatását, és nem igazán lehet tudni, hog ez mit változik a következő években.


Nem hiszem, hogy erre a kérdésedre kapott válaszok alapján fogsz dönteni, és ezt valóban Neked kell elhatározni. Ha megfelelő tudással rendelkezel, és komolyan csinálod, szerintem lesz igény a kölykökre. Bár tény, hogy szerencse is kell hozzá, hogy éppen akkor van-e Nálad alom, amikor a kereslet is megvan hozzá.


Megfelelő előkészítéssel, kitartással, hozzáértéssel, minőségi munkával és persze megfelelő PR munkával el lehet indulni.


Egyébként milyen fajtáról van szó?

2011. febr. 16. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 EBR válasza:
89%

Ez magyarországon egy veszélyes vállalkozás. Én is pont most kezdtem, mire megvásárolod a tenyészpárt 2-300000ft körül az ígéretes család, amire ugyan nincs garancia, h megfelelő utódok lesznek, és mindet el is tudod adni az elképzelt áron.

Vagy legalább a költségeidet fedezik (oltás,farok, esetleg fül vágás, kaja).Ha kicsit figyeled a hirdetési oldalakat, esetek többségében divat fajták futnak, ami egy bizonyos időközönként változik. Vagy egyszer bejön a kapun egy felvásárló, alku nélkül visz mindent KÜLFÖLDRE,

anyagilag ez a szerencsésebb, de számomra egy kicsit morbid, mert igazán nem foglalkozik semmivel. Mi a kiválasztott fajtád?

2011. febr. 16. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
0%
Nem lehet megélni a tenyésztésből?De nagyon is meglehet.Ismerek olyan embereket akiknek ez a munkájuk.Mi is tőle vettük a kiskutyáinkat.És ha mással is foglalkozna,nem tudná minden idejét a kutyusokra fordítani.Bár ahhoz,hogy meg is élj belőle,sok pénz kell induláshoz.Mert valóban 2kutyából nem lehet megélni.
2011. febr. 16. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:
Cavalier king charles spániel.Egyszer már tenyésztettem a fajtát,10 éve.Akkor voltunk 5-en kb.Hiányzik az a kutyás élet,kiállítások,egészséges rivalizálás,de ahhoz hogy saját tenyésztésű kutyával mehessek,mert ugye az az igazi,ki kell kísérleteznem a legjobb párosítást.Le kell hoznom 1-2 almot,hogy a javát kiválaszthassam,hogy legalább esélyünk legyen győzni.Ezt csak azért,mert állítólag újabban le vannak előre beszélve a győztesek,az én fajtámba legalább is ezt hallani...
2011. febr. 16. 10:37
 6/28 A kérdező kommentje:
Egyébként,egyészségügyi garanciával,és elő-visszavásárlási szerződéssel adtam régen is a kutyáimat...
2011. febr. 16. 10:40
 7/28 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem se lehet belőle megélni!Méghozzá azért mert nagyon sok szaporító van és ők ugye áron alul adják a kölyköket és a közel sem biztos, sőt egyáltalán nem biztos hogy azt kapsz amit akarsz!

De az a baj hogy sok kutyához nem értő embert,nem érdekeli hogy törzskönyves e vagy sem az adott kutya és ö megveszi az első szaporítótól!(aztán ha nem az lett amit akart akkor kidobja az utcára):S

De aki konkrétan tudja hogy mit akar és biztosra szeretne menni az hivatalos tenyésztőtől vesz kölyköt,de sajnos azok kevesebben vannak!

Egy pl: nekem az egyik ismerősöm Amstaffokat tenyészt,de kb 1 éve nem voltak kölykei,(és mostanában nem is tervez) mert az utolsó alomból is 2 megmaradt neki mert nem vitték el!

Úgyhogy én nem mernék bele kezdeni úgy hogy abból szeretnék meg élni!

Amúgy milyen kutyáról van szó?

2011. febr. 16. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:
Megélni 10 éve se lehetett belőle.Ha nem dolgoznék,nem tudnám megvenni 200 ezerért a tenyésztésre szánt kutyákat.Én abban bízom,hogy mire odáig eljutok,hogy kölyök eladás,talán változik a felfogás,és inkább a garantáltan egészséges kutyikat keresik kicsit drágábban,mint az olcsó de beteg,vagy csak hasonlító keveréket...
2011. febr. 16. 10:52
 9/28 anonim ***** válasza:
100%

Ha tényleg ilyen komoly céljaid vannak, akkor én azt javasolnám, hogy vegyél külföldről, nagyon elismert kennelből kiskutyát. Ezzel frissítenéd az állományt és kiállításon is kiemelkedő eredményeket érhetnél el.

Nyilván nem lehet belőle megélni, ez egy nagyon költséges hobbi, legtöbbször még az a pénz sem jön vissza, amit a kölykökre, szukára, fedezőkanra költöttél. Ha tényleg komolyan gondolod, akkor vágj bele.

2011. febr. 16. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem más a vevőkör. Aki 20 ezerért akar kutyát annak az álláspontja nehezebben fog megváltozni. De az se fog akarni 20 ezres kutyát akinek az egészség, a felmenők és a garancia fontosak.
2011. febr. 16. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!