Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Jó rajz tudással, művészet...

Tauriel20 kérdése:

Jó rajz tudással, művészet iránti nagyfokú érdeklődéssel merre?

Figyelt kérdés

A segítségeteket szeretném kérni. Emelt rajz szakon végeztem, imádom a művészetet, szeretnék tovább tanulni mindenképpen a rajzzal kapcsolatban. Merre keresgéljek? Mit ajánlotok?

Előre is köszönöm a válaszokat! :)



2017. júl. 4. 13:41
 1/3 anonim ***** válasza:
63%
Szerintem válassz egy keresett szakmát és mellette képezd önmagad rajzból. A nagyfokú érdeklődés egy nagyon nagy előny, amit önképzéssel is kihasználhatsz, valamit nem szabad hagyni, hogy egy kicsit is kiégesse a felsőoktatás.
2017. júl. 4. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Beállítottság függő,szerintem sokan mennek tanárnak, hogy mellette majd művészkedhessenek. A csak művész kategóriát kevesen tudják indulástól megoldani. Én nem vagyok művész,de 3 embert is ismerek,aki így oldja meg.

Másik irány lehet,ha mondjuk alkalmazott grafikával foglalkozik valaki, reklám,honlap,játékok. Talán utóbbi ami az,amihez sokat kell rajzolni és kreatívabb. Szóba jöhet még a 3d animáció is.

Szóval szerintem ha nem vagy anyagilag eleresztve és nem vagy felfedezett tehettség,akkor előbb gazdasági feltételeket kell megteremteni, később majd lesz vmi.

Persze ha találsz valami jó mecénást:)

Illetve gondolkodhatsz még külföldben is..

2017. júl. 5. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Boldok gyerek vágyak. Van pár dolog aminek köze van a rajzoláshoz, az már más kérdés melyik szak az, ami meg is fog. S a kitanulása alatt rengeteg olyan is lesz, ami rád lesz eröltetve. Nem egy olyan dolog "nah ez tetszik én most lerajzolom".

Olyan szakban is kellene gondolkodni amivel a jövőben el is tudsz helyezkedni. Arról nem is beszélve ha alkotóként nem tudsz feltörni meket wc papírnak a megszerzett papírod.

Nálunk a művészetiről is nagyrészt még csak nem is olyanba dolgoznak, ahol bárminek köze lenne a tanult szakmához.

Sokak fel is adták.

A művészet elég haldokló, sima rajzolgatással meg semmire nem lehet vinni.

Talán az animáció/grafika, de ott is egyre több a modernebb beavatkozás.


Én is döcögve haladok egy olyan cél felé, amit magam találtam ki, ahol érvényesülhetek s pénz is van benne.

Ehhez kell még egy szakma s pénz (nem kevés) a befektetéshez.


Mai napig rajzolok, ha érdekel küldhetek privibe is, de tudom: Sima rajzolgatással nem tudnék megélni.


S tanuld az idegen nyelvet, mert magyarban lévő fizuval nem vicces. Már csak az alkotásokba befektetés se. Én is most már nem szezonos munkát keresek.

Fiatal huszonéves vagyok, nyitogatjuk a szárnyunkat. ><


Pl mostani alkotásomhoz az alapanyagok 30ezerbe állnak meg s lehet ki hagytam még valamit.


Vannak azok az alkotók, akik saját üzletet nyitanak: Sajátjuk, nagyrész maguk döntik el hogyan osztják be az idejüket s azt csinálják ami a "hobbijuk", aminek élhetnek s alkothatnak. Persze ez se fenékig tejfel, mindennek van hátulütője.


Nekem is ez a célom.

Alkotni magamért s az érdeklődő vevőkért, akik szeretik az egyedi dolgokat. :D

...és megint van egy ötletem, majd lerajzolom azt is >0<


A művészeti ágak nem könnyűek elhelyezkedés terén, de szerintem, ha valakinek van keze ügyessége s kreativítása, aki igazán akarja az meg fogja oldani elszántsággal az, hogy a művészetnek élhessen.

Nem úgy, mint azok akik elmennek s végig robotolják a napot kedvtelenül életük végéig.

2017. júl. 12. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!