Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Kezdő olajfestés - mennyibe...

Kezdő olajfestés - mennyibe kerülne valamiféle induló készlet?

Figyelt kérdés
Egy ideje már foglalkozom grafikával, sajnos csak hobbi-szinten. Építésznek tanulok, de úgy érzem, ez már nem elég. Az itteni festős feladatokat akvarellel készítjük, sok grafitrajz van, meg rengeteg mérnöki rajz. Szeretnék a nyáron művészibb alkotásokat készíteni, de nem tudom, érdemes-e belevágni így ismeretlenül az olajfestésbe. Kezdőként mennyibe kerülnének a festékből az alapszínek, plusz gondolom kell vászon, stb... Ezen kívül milyen szükséges dolgok vannak még, és milyen árban? Köszönöm a segítséget!
2010. máj. 21. 21:56
 1/9 anonim ***** válasza:
lidl-ben szokott lenni 1300-2000 körül festékkészlet, ecsetkészlet 1200 körül, 3-5 havonta vannak ilyen akciók, és az akció kezdetén reggel az első néhány órában el is kapkodják az akril és az olajkészleteket is...ha jól tippelek, kb 2 hónap múlva lesz ismét ilyen akciójuk
2010. máj. 21. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
100%
szia! én már tanulok pár éve rajzolni, festeni. ha festeni szeretnél, először tanulj meg temperával, csináld meg a színsorokat és azután térj át az olajra. ugyanis, ha temperával tudsz bánni, akkor sokkal könnyebb az olajjal is, plusz anyagilag is jobban jársz. én, először farostra festettem, csak azután tértem át a vászonra, mivel az feleannyiba kerül, főleg, ha magadnak alapozod le. az olajfesték drágább és szükséged lesz még lenolajra/terpentinre, és jó minőségű ecsetre, amit a lidlben szerintem nem kapsz meg..
2010. máj. 22. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
a sógorom maketteket fest a lidlis ecsetekkel ;)én akrilozok ill a vászonlapos füzetet vettem, meglehetősen jó minőségűek a cuccok, persze nem profik, de kezdőkészletnek tökéletes (ár / érték arányban nagyon jók)
2010. máj. 22. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Hú, köszönöm szépen mindenkinek a segítséget! A Lidl-ben az akciókat figyelni fogom. :) Jó gondolat a tempera, lehet, hogy először tényleg azzal kellene gyakorolnom egy pár hónapig, mielőtt nagyobb költségekbe verem magam. Egyébként ilyen farostlapot hol szoktatok venni, és mennyiért? Budapesten Panton? Vagy "Úristen, festek!"? Vagy ezeken a helyeken drága az ilyesmi? Örülnék, ha megosztanátok a tapasztalataitokat ezzel a témával kapcsolatban, esetleg pár jó tanácsot is szívesen fogadok, hogy hogyan kezdjek hozzá. :) Az eddigieknek is köszönöm szépen!
2010. máj. 22. 08:36
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Akrillal nem akarsz próbálkozni? Olcsóbb és nem büdös, mint az olaj. Műanyag komponensű, vízbázisú festék. Vele is lehet nagyon szép hatást is elérni. Szerintem próbáld ki ;)
2010. máj. 22. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Amit a boltba kapsz tempera néven az nem tempera. Rádasul csúnyán szárad. Inkább akrilt vegyél, ha előtanulmányokat akarsz végezni mielőtt kipróbálod az olajat. A lidlit tényleg figyeld. Jó vásznakat is lehet kapni jó olcsón. Az olaj szerintem nem büdös ( én speciel nemtudok betelni vele). Nincs az a fesék ami visszaadja azt a mély fényt amit egy olajkép áraszt magából. AZt javaslom sörte ecsetet használj, ne azokat a puhákat amiket akvarellezéshez. Ha akvarellben jó vagy belejössz a többibe is. Csak rá kell érezni. Zöld olajat ne vegyél inkább keverd ki. Arra számíts hogy bizonyos fesékek gyorsabban vagy lassaban száradak a többinél. Festőszert szerezz be, az jól van összeállítva. A cink fehér lassan szárad, inkább titánfehéret vegyél jobb a fedőképessége is .Ha utána a képeidet lakkoznád, kb három héttel azután tedd miután megszáradt a kép.(az olaj relatív száradási ideje fél év)

Ajánlom továbbá A képzőművészet iskolája című könyvet.A festésről szóló részt Szőnyi István írta. Ha pedig a részletekbe még mélyebben bele akarsz menni akkor Kurt Wehlte A festészet anyagai és tecsnikái-ban mindent megtalálhatsz amit csak tudni érdemes.

Hirtelen ennyi jutott eszembe, de szívesen válaszolok a kérdéseidre.

2010. máj. 22. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
második válaszoló vagyok. nekünk tanagyag szinten nem szabadott az olajat használni az első időkben, mivel felvételi előkészítőre jártam. persze, hogyha hobby szinten szeretnéd csinálni, akkor elkezdheted olajjal is a festést, én nem ajánlom, hidd el később jobban jön a temperával és a színkeveréssel szerzett biztos tudás. mivel valóban temperával a legnehezebb festeni, és hozzátenném, TEMPERÁVAL, amit művészellátóban, tégelyben kapsz. temperával is ellehet érni mélyebb színeket, habár valóban nem lesz egyenértékű az olajfesték színeivel, de megvannak rá a technikák(pl. cukrot keversz a festékbe stb.) én bútorszabászatban vásárolom a farostot, amit a művészellátókban vett gesso nevű alapozóval festek le. erre ezután lehet temperával, olajjal és akrillal is festeni. nekem pedig a lidlös cuccok tapasztalatból nem tetszenek. minden esetre sok sikert bármivel is festesz!
2010. máj. 22. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én is a LIDL-t ajánlom. Elég jó minőségű, vagyis a kezdőknek biztos.

Én vászonlapokat vettem. 20 db A/4-es volt 1300 Ft körül.

Az olajfesték készlet meg 1600 Ft.

Az ecsetek viszont nem túl jók ott. Én 1500 Ft körül szoktam venni 1-et, ami viszont jó, de drága.

2010. máj. 24. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Egy jó minőségű olajfesték 1500 Ft körül van (/tubus). Nem olcsó szórakozás. Biztosan kapni olcsóbbat de a tanárom szerint nem éri meg mert ront a minőségen.
2010. júl. 14. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!