Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Ez szerintetek egy jó felvezet...

Sándorjános kérdése:

Ez szerintetek egy jó felvezetés egy könyvhöz?

Figyelt kérdés

(A koncepció majd ki lesz fejtve, de amolyan gondolkodós, semmi komoly nem történik, csak fantáziázás, ami összefonódik a valósággal témájú könyvről lenne szó)


Mesék a Fürdőkádból


A szobák lassú, magányos egyenességben zárták szögeiket. Világos, agyagosan vörös folyosó, jobbról és balról nyíló ajtókkal. A folyosó végén dolgozószoba, benne a hóbortból összehordott tárgyak vanitas csendélethez hasonlító halmaza. A folyosó másik vége nappali és annak oldalában fallal elválasztva a beugró, vele szemben pedig kicsiny, ajtóval lezárt helység, a konyha, aminek pincéjében kamra van. Mosatlan kések, napirend a falon. Első pont: Ébresztő hét órakor címmel, alatta nyújtó gyakorlatok és utána reggeli, fogmosás. Második pont nyolc órakor: hírek elolvasása, megnézni a neten, mi a hézag majd olvasás. Harmadik pont tíz órától: Kimenni az utcára friss levegőt szívni. Negyedik pont: Találkozok a barátaimmal a törzshelyünkön. Ötödik pont: Hazafele bevásárlás. Hatodik pont: Hazaérkezés, estebéd. Hetedik pont: Inspirálódás. Nyolcadik pont, ami minden nap hét órától kezdődik, és egyben utolsó: Fürdés. A napirend elé konyhaszekrény lett tolva egy korábbi átrendezést követően. Az egész lakás vörös és zöld kontrasztjára épül színvilágban. Amíg a folyosó és az abból azonos falszínnel nyíló szobák, valamint az egészen vérvörös dolgozószoba képviselték a meleg tónust, addig a zöld szín a konyháé, beugróé, nappalié és a kamráé maradt, ez utóbbiban a falak fehérjén átütő kékesszürke penész dominált. A szobák bútorai is olyanok, mint a vanitas dolgozószoba, mintha egyik tárgy se lenne beszélgető viszonyban a másikkal, sőt sok helyen surlódnak egymáson a kulturális benyomások. A szocializmus zsákvászon kanapéja, mögötte a falon a Kill Bill plakátja, ami alá bal oldalt egy apró őzagancs trófea falapja kúszik be meggyűrve és új formát kölcsönözve a plakátnak. Alatta a fotel mellett alacsony üvegasztal, melynek lábain törökös mintájú zománc díszek ékeskedtek. Az asztalon egy akvárium állt, amiben három óriáscsiga lakott, nagyobb házakkal, mint az öklöm. Jaco, Miles, és Louis a három legendás dzsesszzenész után, de ugyanakkor lehetett volna Ella, Nina, és Billie is a nevük hímnős állatok révén. Ki tudja… a csigák nem kérik ki maguknak, ha rossz néven szólítják őket, és ezek hárman külsőleg is teljesen egyformák voltak. Trópusias nedves fakérgek közt csúszkáltak naphosszat egy merülő búvár játékfigura óvó tekintete alatt, aki a sarokba volt ültetve. Az egyik villany kigyúlt, majd elaludt. Majd egy közelebbi is. Hogy hozzánk mi van közelebb? Nos igazából semelyik se. Mivel ez egy könyv, amit olvasol és én csak betűk halmaza vagyok. De érted a beszédem. Én a fürdőkád sarkán fekszem cím és díjak, kitüntetések nélkül és feltehetőleg sose leszek bestseller, íróm anyanyelve, hanyagsága és igen rossz természete miatt. De a pletykát későbbre hagyom. Maradjunk annyiban, hogy én a bennem leírt kádon fekszem és a bennem leírt ház tartalmaz, ahogy nagyjából mindent, amit később a történetben elmesélek. A történet egyszerű szerkezetre épül; bemutatás és felvezető, a történet maga, amiben sorsom is ki lesz fejtve - még ha sok esetben nekem kellemetlen esetek tanúja, elszenvedője is leszek. - Ezt az ígéretet neked teszem olvasóm, és ha az íróm egészen mást is mond, csak azt hidd el, ami bennem van. Nem akarlak manipulálni, de az íróm igen, aki közeleg. A fényt látod, és a léptek hangját hallod? A bútorok hőtől táguló reccsenését, a szőnyeg pici szálainak gördülését? Hét óra van és megérkezett a fürdőszobába.



2017. aug. 18. 01:06
 1/2 anonim válasza:
100%
Jó. Engem megfogtál :))
2017. aug. 18. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Csicsky ***** válasza:
66%
Én nem szoktam az írásokat véleményezni (ezt másokra hagyom), de küldtem egy részletes összeállítást privátban (ennek az összeállításában többen is részt vettek), amit azoknak szoktam elküldeni, akik kedvtelésből, hobbiból írogatnak, hogy könnyebben boldoguljanak az írással (tanácsok, linkek, szakirodalom, tesztolvasók, könyvkiadás, stb).
2017. aug. 18. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!