Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Ha ilyen illusztrációkat...

Ha ilyen illusztrációkat rajzolok, lesz valaha esélyem mesekönyvekhez készíteni képeket?

Figyelt kérdés

Már rengeteg kiadónak írtam, de mindenhonnan az a válasz jött, hogy nekik megvannak a saját illusztrátoraik, vagy megtartják a külföldi könyvekhez készült rajzokat.

Eléggé el vagyok keseredve, minden álmom, hogy ezzel foglalkozhassak.

Azért utasítanak el, mert nem elég jók a képeim, csak ezt így nem akarják leírni? Vagy mert tényleg sehol nincs szükség rájuk?


[link]


[link]


[link]


Mit tehetnék, hogy ne utasítsanak vissza mindenhol?


2017. okt. 27. 14:17
1 2 3
 11/22 TR75 ***** válasza:
83%

#9

Hát, azért Würtz Ádám vagy Reich Károly rajzaira sok mindent el lehet mondani, de azt nem, hogy disney-s cukimuki állatok lennének. Heinzelmann Emmáéra (Varjúdombi mesék) pláne.

És nem feltétlenül 5-6 éves gyerekekre kell gondolni, ha mesékről van szó. Roald Dahl meséi (?) például elképzelhetetlenek lennének Disney stílusában. Vagy Tim Burton... hát "felnőtt meséi".

Szóval van helye a kérdező stílusának is.

És valóban, ahogy előttem írták, érdemes lenne valakivel társulnod.

2017. okt. 27. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:

Huhh, nem gondoltam, hogy ennyien írtok. Köszönöm szépen, nagyon jól esik :) És köszönöm az ötleteket is.

Abban igaza van az egyik hsz-nak, hogy többfajtát lehetne rajzolni, egyébként szinte bármilyem stílusban, bármit meg tudok rajzolni, de lehet, hogy tényleg kéne cukibb, kisgyerekes stílust is kialakítanom.

Köszönöm a segítséget :)

2017. okt. 27. 20:33
 13/22 A kérdező kommentje:
Végzettségem nincs, soha nem is tanultam rajzolni, teljesen más területen tanulok.
2017. okt. 27. 20:34
 14/22 A kérdező kommentje:
Uccsó; köszi a Tim Burton-ös megjegyzést, ihletet kaptam :)
2017. okt. 27. 20:38
 15/22 anonim ***** válasza:
100%

Tehetséges vagy, aki ügyesen rajzol, de még hosszú az út az illusztrátorságig. Kicsit manírosnak érzem a rajzokat, de ha gyakorolsz (látvány után) több könnyedség lesz bennük (sok bennük a mechanikus elem). Színtanilag még van mit tanulnod, az olvasó figura alatt a macska és környezete nagyjából rendben van, de például az olvasó kislány szoknyájának hideg kéksége teljesen elüt az egész rajz színvilágától (mondjuk a szőnyeg meg lehetne visszafogottabb, meg a kendő is, mert így a színek alapján ezek tűnnek a legfontosabbnak és nem az élő szereplők).

Szóval jelenleg én sem bíznék rád könyvillusztrálást, de ha van benned még fejlődési potenciál és akarsz javulni és gyakorolsz is, elképzelhetőnek tartom.

2017. okt. 27. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:
Hogy érted, hogy manírosak a rajzaim?
2017. okt. 28. 09:56
 17/22 anonim ***** válasza:
100%
Picit egyetértek az elsővel, nem rosszak a rajzok, de látszik rajtuk az amatőrség. Főleg a prezentáción, például szerezz be egy jó fényképezőt és tanuld meg rendesen befotózni a rajzokat, vagy vidd el jó szkennelő helyre, mert ezek rettenetesen pixelesek. Ha profinak és igényesnek akarsz tűnni, ez a minimum, hogy jó minőségű képet teszel fel az oldaladra. Maga az elkészítés részében meg fogadd meg amit az előző írt, maga a stílus jó szerintem, de van még hová fejlődni. És hát igen, a szerencsén múlik az egész. Rengetegen vannak a piacon, vagy megtetszel valakinek, vagy nem. És nem akarok pesszimista lenni, de elég kicsi az esélye, hogy valaha is ebből élj meg. Ha szerencséd van az évek alatt összejön egy pár meló, de ez se biztos. És ez nem azt jelenti, hogy béna vagy, ez tényleg nagyobb részt szerencse. Azért kitartást és csináld tovább!:)
2017. okt. 28. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%
* az előzővel (az első helyett).
2017. okt. 28. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%

Általában a kiadók ragaszkodnak egy már bevett stílushoz (saját tapasztalat, engem például ezért utasítottak el), sokszor pedig nem szívesen alkalmaznak ismeretlen nevet. Például nem fogják kiadniúj illusztrációkkal a Janikovszky Éva könyveket, ha bevált Réber Lászlóéval, és ha kéznél van Szegedi Katalin, akkor nem biztos, hogy lecsapnak egy ismeretlen alkotóra. Az önreklám nem rossz, lehetőleg minél több platformon, az Instragram jó, mellette még ajánlom a Deviantart-ot, Facebookot.

Amúgy vissza fognak utasítani, sokszor, tudom, ez nagyon rossz, ó, de hányszor átéltem, és átélem még mindig! Amit egyébként javaslok még, hogy próbálj minél többféle stílusban rajzolni. Oké, ez a saját stílusod, de egy jó porfólió nem baj, ha tartalmaz pár realisztikus képet is, nem tanulmányrajzot, hanem például versillusztrációt realisztikus, más médiummal (technikával) készült képet is. Törekedj arra, hogy minél szélesebb skálában tudj alkotni. Most példának Bartos Erikát hozom fel, aki építész, és lenyűgöző épületrajzai vannak, mégis mindenki a Bogyó-Babócás meséiről ismeri inkább.

Még egy tipp, felejtsd el a nagy kiadókat, mint a Móra vagy a KMK, keress magánkiadókat! És nézz rá a pályázatokra, például az Aranyvackor-ra!

Érdemes a moly.hu-n (nem reklám!!!!) is mutogatnod a képeidet, könyszerető emberek között könnyen találsz saját szerzőt is.


üdv,

K

2017. okt. 30. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:
19.: köszönöm az ötleteket! Egyébként rengeteg stílustban rajzolok, festek, szinte bármit meg tudok csinálni. Szürreálistól a cukin át a hiperrealisztikusig mindenfélét rajzolok, most ide csak azért linkeltem egyfélét, mert elsősorban engem a meseillusztrálás érdekel.
2017. okt. 30. 09:42
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!