Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Lesz-e valaha értelme az...

Lesz-e valaha értelme az életemnek?

Figyelt kérdés
Ha történteket és verseket írok, majd a rám hatással lévő, fontos személyeknek odaajándékozom a műveimet, azzal elérek bármit is, ami hasznos az adott ember számára? Tehát megváltoztatja a gondolkodásmódját vagy akár az egész életét?

2016. okt. 28. 10:59
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Miért akarod megváltoztatni őket? Szerintem ne az legyen az ember életének a sikere, hogy másokat akarjon megváltoztatni. Viszont segítséget nyújthasz, csak ne akarj görcsösen változtatni a másik jellemén.
2016. okt. 28. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Az értelmet neked kell belevinni az életbe. Amit írsz: az nagymértékben függ attól, mit és hogyan írsz.


József Attila például megajándékozta az utókort, engem is, verseit olvasva szellemi utamon emelkedem. Mozart, Bach, Van Gogh, A névtelen gótikus katedrális építők - mind segítség a szellemi úton.


Antoni Gaudí, a katalán építész is - bár ő arról magában tudott, hogy a szellemi emelkedést segíti műveivel, de mikor az utcán összeesett meghalt - egy szegénykórházba vitték, azt hitték, hogy egy névtelen koldus.


Szóval a "hírességet" nem biztos, hogy megtapasztalod, de a műveknek úgyis ihletből kell születniük- és nincs szerepe ebben annak, hogy mit szól hozzá a világ. Ha ihletett - akkor az a mű jó is.


"Nem ismerjük a világegyetem célját, de azt tudjuk, hogy a tiszta gondolkodás és az igazságos cselekedet segíti a céljait, még ha azok sosem tárulnak is fel előttünk."

Jorge Luis Borges

2016. okt. 28. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Így igaz. Az értelmet, a célokat neked kell belevinni az életedbe. De ahhoz, hogy taníthass, előbb neked magadnak is tanulni kell.
2016. okt. 29. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
49%

Nincs sok értelme az ilyen ajándéknak.

De az életednek viszont neked kell megtalálni az értelmét. Igazából nincs sok értelme az emberi életnek (pl nem vagyunk hasznosak mint a méhek stb), csak rongálunk s magunk javaira fordítunk mindent.

Az már más kérdés, hogy van-e életcél ami leköti vagy/és kitölti az életedet, de azt Te alakítod hogy jó vagy rossz irányba.

Nem csak írni kellene hanrm elgondolkodni dolgokon, főleg ha alkotó vagy!


S ne feledd, ahány ember annyi személyiség/egyediség, az már más hogy vannak közös vonások. Pl akár a hobbik.


Szerintem keress egy párt aki életet lehel beléd.

Sokat változtat.


Művész vagyok s igen vannak elismerés nélküli helyzetek "hmm ez jó"- s elnéz a munkám mellett. Ez megesik, azóta azoknak nem mutatok semmit s letojom, mivel kicsit degeneráltak meglátni bármit s azt értelmezni/értékelni, vagy csak pozitív vagy negatív véleményt alkotni.


Grafika, szobrászat, varrás, egyéb ékszerek, kisbútor tervek stb ... elég sok mindenhez értek, de tudom hogy nem fogok tudni érvényesülni kezdetben kisebb vevő/érdeklődői kör nélkül, s ehhez pedig mindenek előtt több termék/alkotás kell, mindahoz pedig pénz a befektetéshez. (modern ajándékboltot akarok)


A költészet kihaló ág, ahogy pl a fazekas, hacsak nincs hatalmas szerencse vagy több évtizednyi munkád benne.


Rengeteg alkotó megreked vagy feladja. Valahogy nekem még nincs kedvem, főleg mivel fiatal vagyok.


23-n

2016. nov. 9. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
83%

"nincs sok értelme az ilyen ajándéknak" - mivel egyre kevesebben fogják fel mi is az amit kapnak. Legtöbb embernek a szöveg az szöveg, jajj ez tetszik letöltöm s kiírom valakinek... Kb ilyen a legtöbbnek.


Pl olykor irogatok én is, de nem osztom meg. Inkább a gondolataimat visszatükrözöm alkotásokban, ha úgy vagyok. Szavakat képkeretbe öntöm - jól illik ide.

2016. nov. 9. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
nem.
2016. dec. 21. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

szerintem aki szivbol csinalja az nem kerdez ilyet

azert kell irnod mert enelkul meghalnal

2017. jan. 3. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!