Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Hogyan tudnék megtanulni...

Hogyan tudnék megtanulni rajzolni?

Figyelt kérdés

A fejemben van egy elég jól megálmodott világ, amit nagyon szívesen kirajzolnám magamból. Gondoltam arra is hogy animációt csinálok, mert rengeteg ötletem lenne. Sajnos a rajzolási képességem elég gyenge, de a térlátásom a volt rajztanárom szerint jó. Térbeli alakzatokat (téglalap, kocka, gömb stb.) önmagában nagyon jól le tudok rajzolni, és ezekből valami kezdetlegeset alkotni. Mondjuk egy kenyér, vagy egy szögletes autó könnyen jön, de pl. az embereknél vagy a környezetnél egyszerűen meg vagyok lőve.

Kellene valami tanács.



2017. nov. 22. 21:42
 1/6 anonim ***** válasza:
42%
Nézz utána a "Jobb agyféltekés "rajzolásnak.
2017. nov. 22. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi a tippet, ránézek. :)
2017. nov. 22. 22:21
 3/6 anonim ***** válasza:
72%

Ne nézz utána, a jobb agyféltekés sajnos csak másolni tanít, de a kérdésed alapján téged a kreatív rajzolás érdekel. A jobb agyféltekés pedig rossz dolgokat tanít annak, aki fejből akar tudni rajzolni. Túl szép is lenne két nap alatt megtanulni rajzolni.


Sajnos csak a régi, jól bevált "gyakorolj" jelige működik. De ha nem megy annyira a rajz, akkor a 3D-s alkotás egy kiskapu, mert azzal is fel tudod epíteni a saját világodat, és akkor is űzheted, ha nem vagy profi rajzos.

2017. nov. 23. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
80%
Rengeteg hasonló kérdés van, ottani válaszokat is átolvashatod.
2017. nov. 23. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
95%

Gyakorlás, gyakorlás, gyakorlás.


Nincs más út.


Mögöttem már van pár év, van hogy a kezem "magától" rajzol olyan tökéletes vonalat valahova, hogy én csak ámulok :'D

(amikor szinte oda se figyelve firkálgatsz a füzet sarkába)


benne kell lennie az izmaidban a mozdulatnak, nem tudom máshogy megfogalmazni :D

2017. nov. 23. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg nem jó a jobb agyféltekés rajzanfolyam. Másolni nagyon jól megtanít, az a titka, hogy ha pl egy szemet rajzolsz, ne azt figyeld, hogy az egy szem, hanem a vonalat kövesd.


Ahhoz viszont nem jó, amit te akarsz véghez vinni.

2017. nov. 25. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!