Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Vélemény a fejlődésemről? Rajz

Vélemény a fejlődésemről? Rajz

Figyelt kérdés

Sziasztok, mit gondoltok a fejlődésemről? Nem voltam semmiféle tanfolyamon, nem igazán nézzek videókat sem. Itt lenne a önképzésem eredménye...:


[link]



2017. dec. 18. 14:16
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

Lehet ezért utálni fogsz, de egyet kell értenem azzal a válaszolóval, aki azt írta, hogy nem igazán megítélhető a fejlődés.

Máskor is láttam már itt a rajzaidat, és mindig csak az a pár kerül elő, melyeket itt is látunk.

Más oldalakon is véleményezteted őket? Ahol mondjuk tényleg leginkább hozzáértők/"szakmabeliek" szólnak hozzá és fogalmaznak meg építő kritikát, nem csak tömjéneznek? (egy ilyen hely pl. a kockart, legalábbis tapasztalatom szerint).


Ne haragudj meg, de fotóról rajzolni annyira nem nehéz, viszonylag gyorsan be lehet gyakorolni. És a sötét képen látom, hogy beosztod a lapot. Ez sem szégyen, mert lehet belőle tanulni, de nem feltétlenül javítja pl. a térlátásodat, és a fotómásolás "korlátozza" a saját stílusodat (akkor nyilván nem, ha egy képet csak inspirációnak használsz).

A ceruza meg nem túl bonyolult forma, hogy egy kis gyakorlással ne lehessen realisztikusan megrajzolni.


Persze nem kisebbíteni akarom az érdemeidet, mert a fekete-fehér kép nagyon tetszik, csak azt mondom, hogy szabadkezes, nem másolt rajzokból lehetne érdemben leszűrni a fejlődést.

2017. dec. 19. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim válasza:
50%

"Ne haragudj meg, de fotóról rajzolni annyira nem nehéz, viszonylag gyorsan be lehet gyakorolni"


Ez téveszme, mint hozzáértő kedves kérdező, én segítek is neked, bár a magam kérdésére választ nem kaptam.

Fotóról rajzolni, akkor is amennyiben saját fotód (tájról esetleg) azon okból kockázatos, mert plágium vádjával illethetnek azonos minta felismerése esetén-természetesen a második felet is-s másrészt a téveszmével ellentétben több idődet is elveszi, amennyiben túlságosan belemerülsz a részletek végsőkig menő visszaadásába.

Természetesen ez körülményfüggő, az elavult hazai nézőpontúak véleménye ne tartson vissza, a fotóból készült festmény, rajz korrekt és elfogadható.


Akvarellek, akrilok, olajképek készülnek nálad?

Fejlődésed egyértelmű, tehetséges vagy, de bővíts és légy nagyon aktív.

Írhatsz nekem privátot, segítek bármiben, mert látom, hogy az a fajta alkotó vagy, aki ezt komolyan veszi.


A fotorealizmus híve vagy a képek alapján, s nem is terelnének új, oldottabb irányokba, esetleg egy fokkal alábbi realizmusba melyet én magam űzök, mert a kimunkálások hozzád hasonló kedvelőit az tönkreteheti.

Ennek ellenére nem árt egy kicsit megtanulni trükközni, több elemet egymásra pakolni, megkeresni azon belül a fókuszpontokat.


Andrew Wyeth lehet ez ügyben, mint figyelni való személy kinek munkássága támpontokat adhat.

Növeld a tért, kezdj el festeni, s legyenek a képek komplexebbek, ne csak 1-2, tárgy, amennyiben mégis az 1 tárgy, 1 személy képenkénti témájánál maradnál a felület növelése ezen esetben viszont kötelező!


Tehát minél több az elem, annál kisebb, minél kevesebb annál nagyobb legyen a vászon, papír.

Írj, segítek.

2017. dec. 19. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim válasza:

+

Egyik a kérdésedben adott válaszhoz olvastam, hogy tetováló vagy, s ehhez azt kell mondjam ez több is mint elég, de valahol jóval több van benned.


Szerintem ez a véna, ez a rálátás úgy támadt fel benned, ahogy egyre jobban elmélyültél a rajzban.

1 év alatt, ez több mint elvárható fejlődés.

2017. dec. 19. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!