Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Portrét rajzolni milyen fajta...

Portrét rajzolni milyen fajta ceruzával kell?

Figyelt kérdés

Eddig sima normál ceruzával rajzoltam, de azzal nem tudok elég sötét árnyalatokat rajzolni. Mi a neve annak a ceruzának, vagy mi az, amivel a portrékat szokták rajzolni, és olyan jó sötét árnyalatokat is el lehet érni vele?

Köszi


2010. jún. 8. 11:33
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
B2-B8-ig mind jó tónusozáshoz.Gondolom a "normálon" a grafit H-s vagy HB-t érted -.-"
2010. jún. 8. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Igen, amivel eddig rajzoltam az HB-s grafit ceruza, de ezt nem találom elég jónak.
2010. jún. 8. 12:29
 3/15 anonim ***** válasza:

Hb-vel nem is lehet tónust elérni ;)

Mondom, B-s cerkákat vegyél. Én pl. a Faber-castell-ért lelkesedem, de sajna horribilisen drága márka :((( Ajánlom a Kooh-i-nor-t,megfizethető, jó minőségű, s szinte mindenhol beszerezhető

2010. jún. 8. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Nekem van egy ceruzakészletem H1-től B9-ig...:)

A fővonalakat H-sal szoktam megrajzolni, ha élesebbre szeretném hagyni, a tónusokat B-sel. Igaz, ezekkel többnyire virágokat, csendéletet, ilyeneket rajzolok:)

De szerintem amire te gondolsz, az a szénceruza, én azzal készítem a portrékat. Igaz, nem vagyok profi rajzoló, sőt, ez inkább csak amolyan hobbi nekem, még azt sem mondanám, hogy szuperül rajzolok, úgyhogy nem biztos tanács a szén, de rengetegen azzal rajzolnak portrét:)

2010. jún. 8. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Kipróbálom azokat a fajta ceruzákat amelyeket mondtatok, na meg a szénceruzát.
2010. jún. 8. 22:49
 6/15 anonim ***** válasza:
Én láttam egy portrérajzolót Pesten, aki egy fekete folyékony kulimászt használt, a végeredmény olyan volt, mint a szénrajz, de ő az ujjával, ronggyal kente. Már itt próbáltam rákérdezni, hogy tudja-e valaki, mi volt az, de sajna nem kaptam választ, pedig még mindig éget a kíváncsiság. Lehet, hogy valami cipőpaszta?:)
2010. jún. 9. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 BlackSword ***** válasza:
Ugyan nem portrékat rajzolok, de a 2-4B-s ideális lehet... Fölé mehetsz, de alá nagyon ne... Építészhallgatóként ezt tudom mondani, bár mi nem portrékat rajzolunk szabadkézi rajzokon, hanem testkompoziciókat...
2010. jún. 9. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Köszi!!!
2010. jún. 9. 23:54
 9/15 anonim ***** válasza:
Én olyat mondok neked,hogy azt a cerúzát ne a művész boltokba,vagy papír boltba keresd. Burkolók használják,zöld festésű grafit ceruza. Mit tudom én milyen (nem látom mert már lefaragtam azt elejét a nevének) ...Kaufmann. Olyan puha ceruza,hogy fog a tükörre és a csempére,de még tökéletes az állaga a rajzoláshoz!Ezt ajánlanám,kicsit húzós az ár,de én totál beleszerettem és azóta nem használok mást!:)
2010. jún. 10. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Mekkora jó ötlet ez is! Köszi! Tuti kipróbálom! :)
2010. jún. 11. 10:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!