Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Hogyan kezdjem el a képregény/...

Hogyan kezdjem el a képregény/rajzfilm figura stílusú rajz tanulását?

Figyelt kérdés

Semit nemértek a rajzhoz, ha előttem van egy kép, le tudom rajzolni, de amúgy magamtól semmit. És a legtöbb oktatóanyagban ezeket az élethű portrékat, arcokat, testeket tanítják, de nekem jobban tetszik a képregény, illetve a disney stílus. Honnan kezdjem, hogy eljussak majd egyszer arra a szintre, hogy magamtól is tudjak rajzolni kitalált pózokat (ne csak sablon alapján), tehát hogy jól menjen a "képregényanatómia"?

Maradjak a másolásnál és majd berögzül (ezt javasolta egy ismerősöm), vagy hogyan? De ha másolok, akkor is csak azokat a pózokat fogom tudni, amiket már egyszer lemásoltam, nem?



2018. aug. 20. 21:33
 1/4 anonim ***** válasza:
87%
Ha sokat gyakorolsz, ami lehet a másolás is, előbb utóbb annyi cselekvést rajzolsz le, hogy egyszerűen nem tudnak már neked újat mutatni vagy ha valami új, azt egyszerűen megoldod, mert egy előző mozgást kell egy nagyon picit átalakítani.
2018. aug. 20. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én semmiképpen nem ajánlom a másolást. Semmit sem fejlődsz vele. Ha mindenképpen kell referencia a pózhoz, akkor használj igazi fotót. Nem kell realisztikusan ábrázolni a fényképet, de legalább megérted az anatómiáját. Akármilyen tökéletes rajzot is próbálsz majd lemásolni, úgy is tele lesz hibával, mégha nem is látszik rajta. És a valódi kép rajzolása is hozzásegít a saját stílusod kialakításához.


Ajánlom ezt a videót: [link]

2018. aug. 21. 03:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

"Maradjak a másolásnál és majd berögzül"

Ezt a baromságot. Kedves az ismerősödtől, hogy segíteni akar, de vagy nagyon nem ért hozzá, vagy egészen más a szakterülete. Egy igazi képregény rajzoló/illusztrátor/grafikus sosem másol, legfeljebb felhasznál a saját munkájához egy referencia képet (pl. egy ismeretlen textúra megfestéséhez, vagy egy létező, de általa kevésbé ismert objektum lerajzolásához), de az nem ugyan az. Ha meg akarod tanulni, hogyan vess papírra bonyolult testeket fejből, meg kell ismerned azokat, és az másolással nem fog menni.

Számtalan technika létezik, linkelek egy oldalt, de a youtube-on is sok jó videó van erről.

[link]

Először realisztikusan kell megtanulni rajzolni, ha már mélyen benne vagy a valós emberi anatómiában, nem fog gondot okozni egy saját stílus kifejlesztése.

Sok sikert!

2018. aug. 21. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! :)
2018. aug. 22. 17:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!