Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Hogyan lehetne összehozni egy...

Hogyan lehetne összehozni egy csoportot, ami képregény, rajzfilm készítéssel foglalkozik?

Figyelt kérdés

Rajzosok,írók,Ti,hogy fogadnátok ha valaki felajánl egy ilyen lehetőséget?

Nem pénzért,hanem csak úgy hobbiból. Internetre mennének a művek(angolul,magyarul),de ha tényleg jók,akkor újságban is megjelenhetnének(Itt persze a képregényekre gondolok).

Illetve Nektek lenne kedvetek egy ilyen csoportnak a tagja lenni?

Előre is köszönöm az értelmes válaszokat! :)



2012. szept. 18. 15:54
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, de én komolyan benne lennék. Természetesen én azt gondolom, hogy ezen kívül készíthetnénk olyan közös munkákat, amit pénzért csinálnánk, hiszen a hobbiból sem megélni, sem a bérleti díjat - már ha nincs saját stúdiód - nem lehet fizetni.

Egyébként a továbbiakban cseveghetünk privátban is.

2012. szept. 18. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Írtam! :)
2012. szept. 18. 17:39
 3/4 anonim ***** válasza:

Én is alapítottam egy rajzfilmekkel és képregényekkel foglalkozó csoportot. Sokan jelentkeztek rá, de jelenleg négyen tagjai ténylegesen. Eleinte facebookos rajzcsoportokban hirdettem a csapatot (ügyelve természetesen a szabályokra, hogy lehet-e hirdetést kiírni vagy sem), viszont ez egyáltalán nem volt sikeres.



Ha tényleg egy ilyen csapatot szeretnél, érdemes külföldiek között érdeklődni, DeviantARTon sok tagot szerezhetsz a csoportba. Persze mindezt angolul, mert normális, aktív magyar tagokat, akiknek idejük is van erre, ráadásul mindezt ingyen, nagyon nehéz találni.


Egyébként érdemes lehet, ha inkább bevételi forrást is próbálnál teremteni, mert az ingyen dolgozó csapatoknak kicsi esélyük van a hosszú életű működésre. Senki sem marad örökké fiatal, a felnőttség pedig - mint tudjuk - kiszorítja az ilyen jellegű aktív hobbi tevékenységeket. Vagy ha életben is maradnak, akkor jobb esetben minimum havi rendszerességgel lehetne egy képregényoldalt megcsinálni... Rosszabb esetben meg akár fél évig is tarthat. A rajzfilmekről meg már nem is beszélve, amiket gyakran a stúdiók is évekig csinálnak.

2014. szept. 4. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Egyébként, ha nem lenne saját csapatom, és felajánlanak egy ilyen lehetőséget, biztosan megtiszteltetésnek érezném, amiért pont én, de biztosan sokat gondolkodnék, hogy elfogadjam-e.


Először is, biztosan tudni akarnám, hogy mi a csapat jövője. Ez alapján pedig már el is utasítanám, mert komolytalan jellegű hobbi csoportba biztosan nem jelentkeznék - ezt csak azért, mert én ilyen munkát szeretnék a jövőben, tehát nem csak hobbiként. Nyilván, ha hobbi csoport, de komoly jellegű, akkor már fontolóra venném a dolgot.


Másrészt mindenképp érdekelne, hogy milyen a főnök, és milyen a csapatszervezés. Egy olyan csoportba szintén nem jelentkeznék, ami azt se tudja, mit csinál, milyen szerepkörei vannak, és még elképzelések sincsenek, hogy hogyan is működne az egész, a főnök pedig nem képes egyben tartani a csapatot, és nem tartja össze a tagokat.


No, és persze az is érdekelne, hogy milyen ötletek vannak. Én speciel évekig gyűjtöttem az ötleteket, mielőtt tagokat kezdtem volna toborozni. Ha a projektek igénytelenek és szervezetlenek, vagy a főnök azt se tudja, hogy mik a rajzfilmkészítés lépései és sorrendje, első kézből utasítom vissza a felajánlást. Képregényre ugyanez érvényes, ott is ismerni kell a szabványméreteket, és az egyéb kötöttségeket.

2014. szept. 4. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!