Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Zeneszerzéshez ti milyen...

Zeneszerzéshez ti milyen programot használtok?

Figyelt kérdés
Szeretnék dalokat készíteni, de nem tudom mivel érdemes.:) Előre is köszönöm!

2018. okt. 14. 21:23
 1/2 anonim ***** válasza:

Magix-ot.

Van benne metronóm, több csatornát vehetsz fel, beépített dobgép. rengeteg szűrő, állítási, tuningolási lehetőség áll rendelkezésre.

Az első csatornára felveszem vagy a metronómot, vagy a dobgépet, majd egy fél fülhallgatóval hallgatva rájátszok a második csatornára, aztán a többire, hogy azt is halljam, amit már felvettem, meg azt is, amit játszok rá, végül a metronómot kitörlöm, de előtte még lehet szerkeszteni.

Ha valamelyik sávban kicsit elcsúszott valamelyik hang, a metronóm csúcsgörbéje mutatja a helyes pozíciót, vágással és kicsit arrébb húzással rendet lehet tenni.

Régen sokat foglalkoztam vele, csupán egyetlen hiba volt, a hangkártyám és a mikrofonom sem volt profi, így volt egy alapzaj, amit ugyan ki lehet szűrni, de sajnos akkor sokat veszít egy hangszer a karakterisztikájából. A több sáv összesítésénél az alapzajok felerősítik egymást.

A megoldás jó (külső) hangkártya és egy kondenzátor mikrofon.

Szintetizátorral nem volt baj, azt a midi porton keresztül vettem fel valamelyik sávra, alapzaj nélkül.

Végül lehet egymáshoz képest is erősíteni, halkítani, mélyíteni, magasabbá tenni a sávokat, lehet őket az összhangzatban jobbra, balra tolni, kiemelni bizonyos frekvenciákat, lehet a sima klasszikus gitárból torzított szólógitárt csinálni, stb...

Remek program, csak nem túl olcsó, de talán G2A -n olcsón megszerezheted.

ki is lehet próbálni:

[link]

2018. okt. 15. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Ingyenes programot sajnos nem ismerek. Jómagam az Fl Studio zeneszerkesztőt használom már pár éve. Szerintem letisztult, egyszerű kezelőfelülete van, ezért jól lehet vele dolgozni. Főleg disco, pop, edm.. műfajokhoz ajánlanám.
2018. okt. 15. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!