Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Van valakinek tapasztalata a...

Van valakinek tapasztalata a vízbázisú Lukas olajfestékkel kapcsolatban? Érdemes megvásárolni vagy maradjak a hagyományos olajfestéknél vagy akrilnál? Egyáltalán minőségileg a Lukas hol foglal helyet? Jobb mint a Renesans vagy rosszabb?

Figyelt kérdés
2019. jan. 29. 17:47
 1/4 anonim ***** válasza:
89%

Kedves Kérdező:


-a vizes bázisú olajemulziós festék elsősorban allergiásoknak lett kitalálva. Nem viccelek,

-akrilfestés segítségével el tudsz érni olyan hatást, mint ha a kép olajjal lenne festve. Az akrilt azért emeltem ki, mert a legolcsóbb a három említett technika közül,

-ha tanulod a szakmát és/vagy nem engedheted meg magadnak a legjobb alapanyagokat, kérj tanácsot a szakboltban. Szinte minden gyártónak több sorozata van, külön profiknak, hobbistáknak és tanulóknak,

-ha számodra gond kiadni pénzt minőségi alapanyagokra, guglizz a homemade gesso recipe kifejezésre. Az alapozód is lehet olcsó, de megfelelő, ha magad készíted,

-további okosodásra A festészet nyersanyagai és technikái c. Kurt Wehlte-művet javaslom,

-és nem utolsó sorban jó alkotást kívánok!

2019. jan. 29. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszodat. Nagyon hasznos dolgokat írtál, de igazából a lényegre nem kaptam választ. Az akrillal már 10 éve dolgozom tényleg nagyon jó, de viszonylag gyorsan kell vele dolgozni.
2019. jan. 30. 09:04
 3/4 anonim ***** válasza:

egyes vagyok


Ha az akrilt száradáskésleltető adalékkal vegyíted, időt nyersz. Tudom, h a fő kérdésed a Lukasra vonatkozott, de igyekeztem perspektívába helyezni a válaszomat.


Jó munkát!


Mik a kedvenc témáid? Festőid? Stílusod?

2019. jan. 30. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Az impressionisták a kedveceim.
2019. febr. 1. 18:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!