Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Miért nem kelnek el a festmény...

Miért nem kelnek el a festményeim?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretném eladni a képeimet, már rengeteg helyen meghirdettem, de nem nagyon van rá jelentkező.

A véleményetekre lennék kíváncsi, hogy Ti milyennek látjátok a festményeimet?

Válaszokat előre is köszönöm!



2019. ápr. 3. 11:06
1 2 3 4 5
 1/42 A kérdező kommentje:
2019. ápr. 3. 11:11
 2/42 anonim ***** válasza:
83%

Ha eladásra festesz, akkor készíts olyat, amit más szívesen kirakna a falára. Pl. az ő háziállatáról egy akril képet.

A másik: én nem vagyok hozzértő, és tényleg nem bántásból, de nekem ezek a képek olyanok, mint amiket az ilyen festőeseményeken készítenek. Szerintem érdemes volna megkérdezni egy festést tanító tanárt, ő tudná elmondani a tutit.

2019. ápr. 3. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim ***** válasza:
63%
Ha egy kis szerencséd van, mint mondjuk Van Gogh-nak, Cézanne-nak, Gauguin-nek, halálod után mesés összegekért kelnek el a képeid!
2019. ápr. 3. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 A kérdező kommentje:

Kedves első hozzászóló, nem haragszom meg egyáltalán a véleményekért! Én szívesen meghallgatok minden hozzászólást! Viszont nem tudom, hogy pontosan mire gondolsz. Úgy érted séma szerűek a festmények?

Igazából mindig is másoltam a képeket, nagyjából egy éve kezdtem el a saját érzéseimet lefesteni. Akkor lehet még fejlődnöm kell, hogy valami jobbat ki tudjak hozni magamból.

2019. ápr. 3. 11:27
 5/42 anonim ***** válasza:
100%
Te megvennéd?
2019. ápr. 3. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim ***** válasza:
75%

Mennyiért adod a képeket?


Amúgy megmondom neked, hogy miért nem kellenek senkinek. Nagyon szépek, ügyesen festesz, nekem tetszenek. Nem ez a baj. A 2008-as gazdasági válság óta az embereknek jóval kevesebb pénzük van, ezért kétszer is meggondolják, hogy mire költenek. Míg előtte simán megvettek mindenféle művészeti, kézműves alkotást (még a béna, amatőr alkotásokat is), az ez iránti igény a válság óta jelentősen visszaesett. Na meg az emberek ízlése is változott. Ma már mindenki a sablonos dolgokat veszi, nemigen tesznek ki a falra egyedi dolgokat, amiből az egész világon nincs másik.

2019. ápr. 3. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 A kérdező kommentje:

Én megvenném a képeimet, jelenleg is sok díszeleg a falaimon.

Kedves utolsó válaszoló, lehet, hogy igazad van. Akkor nem fűzök hozzá sok reményt. Festek továbbra is, csak nem kergetek álmokat.

Köszönöm szépen mindenkinek a válaszokat!

2019. ápr. 3. 11:52
 8/42 anonim ***** válasza:
88%
Lehet azzal van a baj, hogy túl sokat kérsz értük névtelenül. Sajnos a pénz nagy úr. Hol hirdeted? Kiállításod volt már?
2019. ápr. 3. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 anonim ***** válasza:
92%

(#6 vagyok) Tapasztalatból mondom mindezt. A feleségem festő és grafikus, meg az anyja is festő. Egy tematikus műsor alkalmával tettünk ki festményeket a falra, az egyikre lett is volna jelentkező. De amikor megtudta az árát azonnal visszalépett azzal az indokkal, hogy ő nem milliomos. Pedig nem kértünk milliókat, de még százezreket se érte.


Viszont soha ne hagyd abba. Bízzunk abban, hogy egyszer hátha újra megbecsülik a művészetet, a művészeket és lesz igény ilyesmire. De ha nem, neked akkor is örömet okoz alkotni, ezt az örömet ne foszd meg magadtól. Mert ha most nem is, a jövő hátha értékelni fogja.

2019. ápr. 3. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 A kérdező kommentje:

# 8:

Ebay-en, instagramon, facebook-on, (stb) hirdettem meg.

Nem volt kiállításom, igazából nem tudom, hogy hogyan működik.

# 9:

Nagyon sajnálom, hogy ennyire nem becsülik meg a művészetet, de valóban igazad van, nem is tudnám abbahagyni a festést, annyira szeretem minden pillanatát. Sok sikert kívánok Nektek, remélem igazad lesz és pár év múlva újra előtérbe kerülnek a festmények és értékelik majd a munkákat.

2019. ápr. 3. 12:15
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!