Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Miért nem kelnek el a festmény...

Miért nem kelnek el a festményeim?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretném eladni a képeimet, már rengeteg helyen meghirdettem, de nem nagyon van rá jelentkező.

A véleményetekre lennék kíváncsi, hogy Ti milyennek látjátok a festményeimet?

Válaszokat előre is köszönöm!



2019. ápr. 3. 11:06
1 2 3 4 5
 11/42 anonim ***** válasza:
100%
Szabad megkérdezni, hogy mennyiért adsz egy ilyen festményt? Milyen technikával készül?
2019. ápr. 3. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/42 A kérdező kommentje:

# 11


Nagyon változó árakon vannak a festmények.

Az első kép (Dogma) például átszámolva 45000 Forint. Nem Magyarországon hirdetem.

2019. ápr. 3. 12:44
 13/42 A kérdező kommentje:
Akril festékkel festek vászonra. Egyébként az árat mindig irányárként tüntetem fel.
2019. ápr. 3. 12:48
 14/42 anonim ***** válasza:
88%

Kik vesznek festményeket?


Vagy olyan gazdagok akik befektetésként veszik hogy később többet kapjanak érte vagy pénzes sznobok hogy kirakják otthonra, irodába akárhova.

Na már most, mind a kettő olyan festményt vesz amelyiknek a készítőjének neve van. Mert gyakorlatilag az értékét is ez határozza meg.


Ne vedd sértésnek, mert nem a személyed ellen szól, de a felsorolt piaci közönség egyike sem fog valószínűleg pénzt kiadni ismeretlen művészek festményéért, pláne nem 45ezer Ft-ot.


Nem értek a művészet ezen ágához, így nem tudom meghatározni mennyire jók a képek, de biztos vagyok benne hogy egy neves befutott festőművésznek sokkal kevésbé kidolgozottabb, kevesebb energiát belefektetett képeiért többet adnának. Erről szól az egész. Hogy mennyire felkapott a készítő.

2019. ápr. 3. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/42 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó válaszoló,

Igen, igazad van, a névtelen művészek semmit nem érnek.

Mielőtt eldöntöttem, hogy mennyiért szeretném eladni a képeimet, megnéztem egy pár oldalon, hogy ki mennyiért adja a sajátját és megdöbbentően sokallottam az árakat.

Úgy voltam vele, hogy talán én is megpróbálhatom egy kicsit számomra magasabb árral kezdeni. A legutolsó festményem 70 Euróért tettem fel, körülbelül 20 Euró az anyagár. Szóval 15000 Forintot keresnék rajta, de még az is soknak számít ezek szerint. Mivel még ezen témában is frissnek számítok, még ki kell tapasztalnom, hogy mit mennyiért tegyek fel. A legfurcsább az, hogy mindig a legdrágábbat nézik meg a legtöbben, a legolcsóbbra rá sem kattintanak.

Igazad van egyébként, lehet az ár a gond. Megpróbálom olcsóbban eladni, bár, ahogy az előző hozzászóló is írta, nem fogják megvenni nagy valószínűséggel.

2019. ápr. 3. 12:58
 16/42 anonim ***** válasza:
72%
Művészi értéken nem képviselő amatőr alkotások. A bizományik meg régiségüzletek tele vannak jegyzett festők művészi festményeivel.
2019. ápr. 3. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/42 anonim ***** válasza:
21%

Kedves kérdező!


Te egy tehetséges ember vagy, akit még nem fedeztek fel. Ne foglalkozz azokkal, akik nem igazán tudják értékelni a művészetet.


Nekem a második képed nagyon tetszik, de a többiben is van fantázia.


fel kellene venned a kapcsolatot galériákkal, képkereskedőkkel. Érdeklődj, nézd meg, hogy mi a helyzet, van-e esélyed, hogy bekerülj a piacra.


Jó lenne, ha lennének kiállításaid. Nem tudom, hogy városban, vagy faluban laksz-e, ha faluban, akkor érdeklődj a polgármesternél, hogy mi a véleménye, segítene-e neked a kiállításban, mondjuk az önkormányzat egyik termében lehetne tartani egy megnyitót és oda hívnál más neves művészeket, mondjuk egy színész mondhatna egy verset, stb.

Ha ajándékoznál a polgármesternek egy képet, akkor mindjárt megnyílnának előtted a lehetőségek. Elmondhatnád, hogy milyen jó lenne, ha a faluban élő művészeknek szerveznének valamilyen estet és akkor erről írhatna a faluújság, stb. Most jön a választás, nyitottabbak, mint máskor.



HA városban élsz, nézd meg a neten, hogy milyen alapítványok, egyesületek vannak. Pl. ha nő vagy, arra is fókuszálhatsz, h van-e olyan egyesület, amely a helyi nők érvényesüléséért jött létre (majdnem minden városban van ilyen). Szóval érdemes lenne körbenézned és megkeresned az elnököt, hogy segítsen megszervezni neked egy kiállítást.

Lehetne kiállítás és vásár (de csak ha számlaképes vagy). Az alapítványok és egyesületek vezetői mindenhol jó kapcsolatot ápolnak a polgármesterekkel, helyi képviselőkkel és így adott lenne a lehetőség, ha látnak a képeidben fantáziát!


Sok sikert! Elég nagy esély van rá, hogy pár év és jó drágák lesznek a képeid..

2019. ápr. 3. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/42 anonim ***** válasza:
63%

A két utolsó jelentéktelen.

Az első jó lenne, de sablonos.

A második elég jó. Ha ingyen adnád, talán elfogadnám.


Minimum egy nullát vágjál az árakból, különben soha nem lesz vevőd, egy se.

Majd, ha ismert leszel, visszatornázhatod.


Az, hogy mások mennyiért hirdetik a munkáikat, ne tévesszen meg. Ők se adják el.

2019. ápr. 3. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/42 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó válaszoló ebben igazad van. Az emberek tényleg sokat kérnek a festményekért. Megpróbálom olcsóbban eladni.
2019. ápr. 3. 13:32
 20/42 anonim ***** válasza:
0%
Mennyi az az abszolút minimum, amennyiért hajlandó vagy megválni a Dogmától? Megláttam és megszerettem, de 45 ezret sajnos nem tudok adni érte. Van egy elképzelésem és ha kevesebbet mondasz azt akkor is megkapod, csak tudni szeretném, hogy van-e egyáltalán esélyem.
2019. ápr. 3. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!