Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Mit kellene meg tanulnom a...

Mit kellene meg tanulnom a gitarozás elkezdése előtt? Olyanokra gondolok mint, hogy kotta olvasás, akkordok stb.

Figyelt kérdés

2019. ápr. 22. 12:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Úgyis csak gitárral a kezedben érted meg az akkordokat és a gitárkottát is. Vedd fel és hajrá.
2019. ápr. 22. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Cipőt befűzni és egyedül vécézni például.
2019. ápr. 22. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm. A WC-t már kb tudom használni. Cipőt befuzni meg lehetetlen, aki azt megcsinálja nem is ember.
2019. ápr. 22. 13:02
 4/12 anonim ***** válasza:
Semmit. A legelső lépés, hogy kell egy gitár.
2019. ápr. 22. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
94%

"A WC-t már kb tudom használni. Cipőt befuzni meg lehetetlen, aki azt megcsinálja nem is ember."


😄❤💕

Imádom azokat, akik viccesen reagálnak a trollkodásra 😻

2019. ápr. 22. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm 1. és "mirőlszól" válaszoló, akkor úgy tűnik semmi értelme gitár kézbefogása előtt megtabulnom kottát olvasni.
2019. ápr. 22. 18:23
 7/12 anonim ***** válasza:
Nincs mit megtanulni rajta. Nem olyan kották mint mikor a dallamot hangjegyenként jelölik, legalábbis az akkordok nem olyanok, tabulatúrák (tabok) vannak, amik elég egyszerűen jelölik mit hol kell lefogni melyik ujjaddal. Azért kell hozzá a gitár mert rögtön próbálgathatod is lefogni, így rögzül melyik hangot hogyan kell. Szólórészeket is aszerint jelölik, hogy melyik húrt hol kell egymás után pengetni, ott meg folytonos vonal van és számok, az is érthető ha eleget próbálgatod. Aztán persze vannak fura dolgok de 1-2 évig elleszel nélkülük.
2019. ápr. 22. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszi, azt hittem kel tudni (hangjegyes) kottát olvasni, de mint kiderült nem.
2019. ápr. 22. 18:47
 9/12 anonim ***** válasza:

Attól függ, mit akarsz a gitároddal csinálni, mennyire akarsz a zenében elmerülni.

Lényegében olvasni sem kell feltétlenül megtanulni, vannak képeskönyvek, meg ábrákkal magyarázott használati utasítások.

A zenében az írástudás a kottával valósul meg, de ezt megtanulhatod közben is.

Először úgyis csak egész, meg fél hangokat tudsz majd lejátszani, aztán jöhetnek a negyed, nyolcad hangok, majd a többi, meg lehet tanulni, nem túl nehéz.

A hangmagasságokat kezdettől megmutatják, de 8 hangot megjegyezni a skálán oktávig nem túl nehéz, ezeket a gitáron is meg lehet rövid idő alatt tanulni, aztán jöhet a többi, szép lassan, nem hajt a tatár.

Az akkordokat is közben tanulhatod meg, azért jó egy tanár, mert van repertoárja olyan dalokból, amik különböző szintű fejlettséghez kellenek, nem lehetetlen megtanulni de mégis egy kis kihívás a továbblépéshez, ezzel nagy segítség a fejlődéshez, azon kívül, hogy számos javaslat, észrevétel segítheti a normális és gyors fejlődést.

Tanár nélkül is lehet tanulni az internet jóvoltából, de itt főleg kezdőkkel fordulhatnak elő kudarcok, mert a legtöbben fel sem tudják mérni a feladat nehézségi fokát, sem azt, hogy milyen hiányosságaik vannak, mit kellene egyáltalán fejleszteni, szóval az a javaslatom keress egy tanítót, aki átvezet a kezdeti nehézségeken.

2019. ápr. 22. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Egyes vagyok,és jól látod, nem,nem kell megtanulnod előtte semmit. Mint írtam, csak akkor fogod a gitárkottát megérteni, ha a kezedben van a gitár. Nem kötözködöm, így van. A zongorakottát is csak akkor érted meg, ha előtted van a billentyűzet. Nem véletlenül van úgy kialakítva a gitárkotta, mint a gitár húrozása. Amúgy meg az akkordokat hogy akartad gitár nélkül megtanulni? Bemagolod,hogy melyik moll melyik hang? Mert az gitározás közben nem sokat dob a kéz technikán. Ha a kezedbe veszed,megpróbálod lefogni az alapakkordokat,akkor tanulod meg hol vannak és milyen hangokból állnak. Biciklizni is csak a biciklin ülve lehet megtanulni. :D
2019. ápr. 22. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!