Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Miért tartod Esterházy-t...

Miért tartod Esterházy-t jobbnak Petőfi Sándornál?

Figyelt kérdés

Az előző topikomban az irodalmár hozzászólónak egy kihívást ajánlottam (9. komment):


https://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__muveszet..


De végül is, úgy döntöttem, hogy nyitok egy külön topikot a témáról.


A neten egyetlen, verset sem találtam ettől az embertől, csak olyan idézeket, amik nekem kifacsartnak tűnnek, és még vitathatóak is:


"Ha vesztünk, nem az a baj, hogy kisebbek leszünk a világ szemében, hanem a magunkéban leszünk kisebbek."


Kíváncsi lennék, hogy Puskásék is így életék-e ezt meg, amikor világbajnoki ezüstéremmel a nyakukban nem mertek hazajönni...


Na, mindegy, akkor várom azokat a verseket, amik jobbak, mint Petőfi költeményei.


2019. máj. 29. 10:56
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

Nem írtad akkor, hogy Esterházy nem költő, csak utólag. Ezt írtad:


"Esterházyt viszont egyértelműen jobbnak tartom, mint Petőfit."


Varró Daniról meg csak annyit, hogy még szép, hogy nem tudom, hogy ki ő, de attól, hogy nem ismerem, még kérdezhetek róla nem? Érdekel, hogy látják a mai verseit.


Azt gondolom viszont - és ezen most meg lehet sértődni, de én így látom - Varró Dani semmivel sem másabb, mint az amatőr versírók, erre te azt írtad, hogy szerinted kb. egy szinten van Petőfivel.


Az eddigiek alapján egy Varró Dani féle verset bármilyen olvasott ember meg tud írni, mert ahhoz nem kell gondolkodni, hiszen nincs a verseiben semmi különleges.


De majd erről egy külön kérdés lesz, köszi a választ.

2019. máj. 29. 20:03
 12/15 A kérdező kommentje:
Egyébként meg nem értem, miért ironizálsz, amikor te hasonlítottad Esterházy-t Petifőhez, jogtalanul. Ha nem írt verseket, eleve nem is kellett volna összehasonlítani őket :D Na mindegy.
2019. máj. 29. 20:11
 13/15 anonim ***** válasza:

Asszem, feladom :)

Légyszi, mondd, hogy csak trollkodsz!

2019. máj. 29. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Jobban is teszed. 25 év alatt 2 diplomával a hátad mögött nem tanultál meg rendesen mondatokat értelmezni, és még a kérdésekre sem tudsz normálisan reagálni. Szevasz.
2019. máj. 30. 00:14
 15/15 anonim ***** válasza:

Ki mondta, hogy bármelyiket is jónak tartom, vagy hogy Esterházyt én jónak tartom?


Szabolcska Mihály neve ismeretlen volna, ha Karinthy nem parodizálja. A maga korában szobra is, utcanévtáblája is volt, mert annyian kedvelték. Rettenetesen pocsék versei voltak, kínrímei és bugyuta, értelmetlen zagyvaságai. De a hatalomnak benyalt, ezért a maga korában többen olvasták a műveit, mint Kosztolányiét vagy Adyét. Minden zsranoknak megvan a maga kis tányérnyalója, csak éppen nem művésznek nevezzük az ilyet, hanem pojácának.


Láttad a Holt költők társasága c. filmet? Szívből ajánlom.

2019. máj. 31. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!