Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Egy adott táncstílust csak a...

Egy adott táncstílust csak a hozzátartozó zenei műfajra lehet csak, és kizárólag táncolni? Vagy inkább csak arra szabad?

Figyelt kérdés

11 éve táncolok. A helyek, ahova eddig jártam, mind lerövidítve hip-hop tánciskolák voltak, bár ez így nem igaz. Mindenféle modern táncokat kevertünk. Shuffle, hip-hop, balett, kortárs, wacking, disco táncok, stb...

Viszont ezeket mind szabadon választott zenére táncoltuk.

Na, de. Nemrégiben hallottam egy olyan meghatározást, hogy egy adott zenei műfajra, a hozzáillő, adott stílust szabad, és KELL táncolni. - lehet, hogy félreértelmeztem

Szóval a lényeg, hogy ha van egy zene...arra pl nyugodtan táncolhatok hip-hop-ot, esetleg, ha olyan kortárst, wackinget, meg a többi, vagy az már le van nézve, mert nem a zenéhez illik, ahogy keverednek a stílusok?

(Normális, építő választ szeretnék a kérdésre kapni. Tisztában vagyok vele, hogy mostanában nagyon újulnak a stílusok, és keveredik minden mindennel. Tehát, ha lerí erről a magyarázatról, hogy nem igazán tudom követni a stílusokat, akkor az teljes mértékben úgy is van.

Bocsánat az össze-vissza írás miatt.)



2019. júl. 22. 20:50
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem csináld, ami jól esik, ne ők mondják már meg...
2019. júl. 22. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Mit szabad és mit nem szabad táncolni? Bármit bármire, bármikor.

Lagzikban boldogan járják a csárdást mindenre, akkor is, ha borzasztóan nem passzol...

A kérdés inkább, hogy a tánc és a zene összhangban van-e, vagy sem, és mint ilyen, kellemes látvány, vagy sem.


Két dolog.

Egyik a ritmus. Keringőt nem tudsz salsa tempóra nyomni, orientális táncot jive-ra. Illetve lehet, csak a zenére nem fog stimmelni a lépés. Vagy stimmelni fog néhány ütem, de néhány nem. Emiatt zavaros lesz az összhatás. 4/4-es, 3/4-es zenék, tört ritmus - a tánc és a zene ritmusának, lüktetésének stimmelnie kell egymással. Azon belül azt a stílust teszed rá, amit akarsz, illetve olyan styling-ot, másik táncstílusból vett elemeket viszel bele, amilyet csak szeretnél. Fantasztikus összhangú mixelt stílusok vannak, de ahhoz elég ügyesnek kell lenni több táncstílusban is. Még adott zenei és táncstíluson belül is van olyan, hogy nem mindegy, hogy 1-re, vagy 2-re lépsz. :)


A másik, az a táncoló közösség, ahol épp táncolsz. Ha az adott közösségben bizonyos táncstílus(oka)t táncolnak, akkor legalábbis furán néz ki, ha te mást táncolsz. Egy házibulin azt csinálsz, amit akarsz, de mondjuk egy elektronikus zenei partin nem állsz neki népitáncolni, ahogy egy rock koncerten sem fogsz shuffle-t tolni. Pedig előfordulhat, hogy kijönne rá a lépés. :)

2019. júl. 23. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. :) Ami azt illeti, a második válasz teljesen világossá tette azt, amit az első röviden leírt. :) Most már az a kis zavar eltűnt a fejemben, hogy ezt tisztáztuk.

Köszönöm nektek <3

2019. júl. 23. 22:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!