Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ateistáktól kérdezem: a...

Ateistáktól kérdezem: a zuhanó repülőgépen vagy a kórházi váróban várva is ateista vagy?

Figyelt kérdés

A kórházi várótermi szituáció kicsit bővebben: azt várod, hogy a nagyon közeli hozzátartozód (gyereked, apád, anyád, testvéred) műtétje sikeres legyen.


Nos, ateista vagy ezekben a szituációkban?



2018. júl. 12. 13:40
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
84%
Nem értem a kérdést. Egy ateista akkor is ateista, ha a halálos ágyán fekszik. Ez logikailag teljesen nonszensz.
2018. júl. 12. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
94%
Nem hiszem, hogy az itt kommentelő ateisták közül túl sokan voltak már zuhanó repülőgépen...
2018. júl. 12. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 A kérdező kommentje:

Értem, akkor a válaszod végülis igen.

Zuhan a repülőgép, szörnyet fogsz halni, nagyon-nagyon csúnya halált, de te maradsz ateista és nem imádkozol senkiért és semmiért.

Vagy: a kórházban nem sikerül a műtét és meghal a rokonod. Ez van. Megesik olykor. Sem előtte nem imádkoztál senkihez, sem utána nem szidod az Istent, felkiáltva, hogy: Miééért??


Értem, köszönöm a választ!

2018. júl. 12. 13:46
 4/30 anonim ***** válasza:
20%
Inkább az jellemző ateistákra hogy ha jól mennek a dolgok, azt gondolják csak maguknak köszönhetik, de ha rosszul mennek a dolgok, megbetegszenek stb. akkor Istent hibáztatják, vagy azt kérdezik hol van ilyenkor Isten.
2018. júl. 12. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
88%

Persze.

Például egy jedi is képes lehet gyógyítani. De tudom hogy ez csak egy mese. És attól hogy akár én, akár egy szerettem beteg lenne, a Star Wars ugyanúgy egy mese marad.

A vallás ugyanez a kategória egy ateistának.

2018. júl. 12. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
79%

Egy újszülöttnek minden vicc új!

Ezer éve mondta valamelyik humorista: zuhanó repülőn kevés az ateista!

Most azt gondolod, hogy feltaláltad a spanyol viaszt?

2018. júl. 12. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
77%

Igen, ilyenkor is.


Kérdező, ha komolyan érdekel a dolog, akkor utána is tudsz nézni. Elég sok repülőn létezik már fekete doboz.

Ennek alapján pedig lehet tudni, hogy zuhanáskor sokan ateisták lesznek, vagyis kitérnek.

Kórházban pedig az orvosokra szoktam figyelni, mert tudom, hogy rajtuk múlik a dolog.

2018. júl. 12. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
93%

Ott is ateista vagyok.

Ilyenkor egy hívő sem imádkozik, hanem vágyakozik: legyen túl rajta, legyen minden rendben, gyógyuljon meg, stb.

Szerinted akkora különbség van aközött, hogy "Bárcsak meggyógyulna a gyermekem!" vagy "Istenem, gyógyítsd meg a gyermekem!"

Hát nincs!

Igazán mélyen vallásos ember ilyenkor nem kér, hanem elfogad. Tudja, hogy Istennek célja van, és azért történik vele mindez.

2018. júl. 12. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
79%

Igen.


Attól, hogy megkérem az angyalaimat, vigyázzanak rám/rá, még nem leszek vallásos :)

2018. júl. 12. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
77%
Én ateista vagyok (hivatalosan keresztény), de BÁRMILYEN hitet elítélek. Magadban kell hinni, nem másban, az élet pedig nem más, mint szerencse. Szerencse, hogy milyen helyre születsz vagy melyik országba, mikor vagy hol, minden szerencse.
2018. júl. 12. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!