Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Nektek melyik kultúra tetszik...

Nektek melyik kultúra tetszik legjobban? (természetesen a miénken kívül)

Figyelt kérdés

2019. aug. 19. 01:25
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
70%

Kérdés mit értesz kultúra alatt. Vallást, politikai nézetet, viselkedésmódot, művészeti ágat?

Nekem az tetszene, ahol a legfontosabb elv az lenne, hogy ne árts másnak, viszont mindenkit hagynának azt csinálni amit akar. Tehát a kapzsiságot, a másokon való nyerészkedést elítélnék, de a meztelenséget például nem.

2019. aug. 19. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
22%

#10 azért ez is magyar szokás, hogy másokat leszólsz egy teljesen hibás érveléssel, egy általánosítással, de konkrétumot nem mondasz.

Mesélj kérlek, milyen jo írója van a magyar kulturának, aki: valódi tudományokkal foglalkozó tufa könyveket ír? / ír a modern kori pszichológiáról / ír a kommunikációról (és nem úgy, hogy már egy másik nemzet által megírt könyvet fordít, vagy magyarosít) / milyen könyvet ajánlasz annak, aki az Egri Csillagokat ugyan olyan unalmasnak tartja, mint a Kőszívűt, meg a Koppányi Ágát?

Többiek is, akik szerint egyáltalán nem igaz, hogy ezt nem lehet magyar irodalomban megtalálni, adjatok példát.

Komolyan érdekel, szívesen olvasok.

De ha még legalább szakmailag helyesen lenne lefordítva néhány könyv... Jordan Peterson könyvet olvasom magyarul és látom, a magyar szövegből, hogy mit akart az angol mondani, amit félre fordítottak a magyar változatban.

2019. aug. 20. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
0%

indonéz, piréz, majonéz.

no meg a cigány "kultúra".

2019. aug. 20. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
29%
a joghurtkultúra!
2019. aug. 20. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
72%
A japán a kedvencem, utána a kínai. És a sajátunkat is szeretem.:)
2019. aug. 20. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
56%

Tehát példa, érv nincs, csak pontozás.

Értem. Ez azt jelenti, hogy nem tudtok ellenérveket, csak nem tetszik a valóság?

2019. aug. 20. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
25%
#9 vagyok, es nem értem, miért lettem ennyire csúfosan lepontozva, dehát ez van. 😃
2019. aug. 20. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
mi számít kultúrának?
2019. aug. 21. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%

kultúra kifejezés alatt általános értelemben egy embercsoport szokásainak és hagyományainak összességét értik


A kultúra az emberiség által létrehozott anyagi és szellemi értékek összessége, a művelődésnek valamely területe, illetve valamely népnél, valamely korszakban való megnyilvánulása. A civilizációval szembeállítva pedig, amely a technikai fejlettséget jelenti, a szellemi javak és a műveltség tartozik ide.


/wiki és magyar értelmező kéziszótár/


Irodom, zene, festészet, szobrászat, építészet, ünnepek, népszokások, hétköznapi viselkedés, jog értelmezése és alkalmazása, a hatóság viselkedése (magyaroknál a cigányok védelme, amikor azok százezres károkat okoznak/ a gyors hajtók tolerálása, miközben az az elsődleges baleseti forrás, a nagy halak lakomája, a kis halak szivatása)...

2019. aug. 21. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

az Azték. A japán. A római.

Példa nincs csak ez a 3 valamiért érdekel. Vonz és érdekel a történelemük. A jelenlegi életük a miértjeik.

2021. dec. 13. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!