Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » A táltosokról kérdeznék?

A táltosokról kérdeznék?

Figyelt kérdés
Anno olvastam egy cikket, hogy táltosok viadalnál kört húznak maguk köré. Én erről nem találtam semmit, csak hogy harcolnak. Van valakinek forrása erről?

2020. jan. 27. 20:11
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Keveredik itt már minden kultúra táltosa, druidája, varázslója....lehet, csak összekeverte a cikk.
2020. jan. 27. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 mustafa33 ***** válasza:
Miféle viadalnál? A táltosok általában bika (vagy más állat) képében küzdenek meg egymással az égen, felhőben. Darabokra tépik egymást és újra összerakják, titkos fűvel forrasztják újra össze darabjaikat. Csak ezután lesznek igazi beavatott táltosok. De ez révűletben történik és valójában egyedül van a táltos.
2020. jan. 31. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Mágikus védőkör az lehet, amit húz maga köré a révülés (látás) előtt.
2020. febr. 6. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Balasa Bence ***** válasza:

Kérdezz bátran.



Viaskodás azt jelenti, hogy a táltos az égben megküzd a sötét erőkkel (néha ő maga állati alakot vesz fel).

2022. ápr. 1. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!