Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Miért tartják "bunkóságnak"...

Miért tartják "bunkóságnak" az ön helyett azt mondom maga?

Figyelt kérdés
2010. júl. 23. 19:44
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Szerintem sztereotípia, mivel a "maga" kifejezés inkább a kioktatóbb hangnemben gyakoribb.



Bár úgy tudom létezik egy olyan elv is, ami szerint az Ön kifejezés a velünk egykorú személyekkel használatos a maga pedig a nálunk idősebbek esetében.


Gondolom ennek felcserélése is visszásan hathat..

2010. júl. 23. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem bunkóság a magázás! Pld a világirodalom egyik művében az Anyeginben sokkal odaillőbb: Én írok levelet magának,... mint : Én írok levelet önnek,.. mert az utóbbi finomkodó.
2010. júl. 23. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Van egy tanárom aki kikéri magának hogy "ön"-özzünk és ha valaki azt mondja neki hogy maga akkor lebunkózza... nem értem szerintem valami nincs rendben nála:D, köszönöm a válaszokat
2010. júl. 23. 22:02
 4/15 anonim ***** válasza:
10%
mert bunkóság, gondolom ez lehet az oka.
2010. júl. 25. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
ez hülyeség...
2010. júl. 25. 22:48
 6/15 Septimius válasza:
Minket az egyik tanárunk mindig magázott. De hát hogy is nézne ki, ha egy 40 éves férfi 20 éves lányokat önözne? Mindegy, itt egy cikk: [link]
2010. júl. 26. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Talán elegánsabb az önözés. Kevesen fogalmaznak elegánsan mostanában.
2010. júl. 29. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Az önözés sznobság (sznob=nemesség nélküli). 100-200 évvel ezelőtt az emberek magázódtak, önözni a felső réteget, főpapság, vezető nemesi réteg kellett, az átlagember magázva mutatta ki tiszteletét, önözni való emberrel kapcsolatba sem került. Nem bunkóság, csak az emberek éppen azért "parasztosnak" tartják a magázást, mert anno pont ők adtak így tiszteletet. Nae az ő őseik is épp olyan parasztok voltak, mint a többi.

Aki ezen megsértődik az félművelt sznob. A tiszteletet ugyanúgy megadja mindkettő a magázás ráadásul magyar hagyomány.

2010. júl. 29. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen, főleg az utolsónak, de mindenkinek ment a pont=)
2010. júl. 29. 10:44
 10/15 anonim válasza:
Én úgy tudom, az önt elsősorban férfiaknak illő mondani. De lehet a magát is. Nőknek tehát inkább csak az utóbbit. Becéző alakja a magácska.
2010. júl. 29. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!