Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Válaszonátok az alábbi kérdése...

Válaszonátok az alábbi kérdésekre?

Figyelt kérdés

Fiúk! Ti állítanátok májosfát egy lánynak? Ha igen, miért? Ha nem, miért?


Lányok! Ti mondanátok vagy utalnátok a barátotoknak/kiszemelteteknek, hogy szeretnétek ha állítana májusfát? Ha igen, hogyan?



2020. máj. 2. 19:06
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Mi értelme van? Itt nálunk szebnnél-szebb, jó 5-6 éves egészséges nyárfát vágtak ki emiatt a baromság miatt. Kérj májuskosarat,az is szép. Hogy közölném? Simán, szerelmem,idén szeretnék májuskosarat kapni.
2020. máj. 2. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem, mert felénk nem szokás.
2020. máj. 2. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Engem abszolút nem érdekel ez a hagyomány, így cseppet sem zavarna, ha nem kapnék. Sőt, csak ezért ne vágjanak ki egy fát.

19/L

2020. máj. 2. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Aszondanám neki ha lyán lennék.

Mo lopjá fát more me fázik a pulya

2020. máj. 3. 04:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Mi szükségem lenne nekem egy májusfára? Hogy legyen mivel felvágnom?


Lehet hogy másnak egy kedveskedő gesztus, de számomra csak értelmetlen magamutogatás. Nem szeretek feltűnő lenni, és nem vagyok valami tradició kedvelő se.


Ha meglátnák pl reggel a kapu sarkánál egy májusfát ezek lennének az első gondolataim:

-Ezt ki a franc tette ide?

-S ki kérte rá??

-Mikor lehet leszedni?

-Ha leszedem, hova teszem?

-Most akkor kell várjam azt, aki idetette?

-Remélem nem jön csak úgy pár random vendég...

2020. máj. 6. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
89%
Ne kövezzetek meg,de szerintem nagyon aranyos :DD nekem bejön,és odáig meg vissza lennék,ha kapnék egyet. Plusz nem értem miért kéne kivágni, nem csak egy fa feldíszítéséről van szó,ami a lány háza előtt áll? Vagyis nyilván ahány ház annyi szokás.... Mindenesetre nekem tetszene :))
2020. máj. 6. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
ha szokás lenne nálunk (vagy/és tudnám hogy szeretné/szereti) akkor igen
2020. aug. 29. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!