Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Ausztriában valóban sokkal...

Ausztriában valóban sokkal nagyobb (nagy átlagban) a külföldiekkel szemben érzett előítélet, mint Németországban?

Figyelt kérdés

Nagyon sok fórumon olvastam, hogy az ausztriai magyarok még ha szeretik is Ausztriát, szinte mindig megjegyzik, hogy Ausztria szinte kasztrendszer, ahol még ha duplaannyit teljesítesz is, mint egy osztrák, akkor se fognak egyenrangúként kezelni, tehát ha nem mondjuk orvos vagy informatikus vagy, kis túlzással esélyed sincs átlagos értelmiségi munkát végezni.

Szinte mindenki azt írja, hogy a németek sokkal jobb fejek, nyitottabbak ilyen szempontból.

Azért kérdezem ezt, mert jelenleg válaszút előtt állok. Egy ideje már egyébként Ausztriában élek tanulmányok miatt és összességében szeretem is, viszont ezek alapján nem biztos, hogy itt képzelem el a jövőmet, mert a szokásos "bevándorló-fizikai munka" helyett én valami másra vágyom.

Azt én is tapasztaltam egyébként, hogy az osztrákok nagyon önérzetesek és nehéz bekerülni a köreikbe, ez pl. az eddigi álláskereséseimnél nekem is problémát okozott.

Szerintetek egyszerűbb lenne nagy általánosságban Németországban?



2020. jún. 12. 08:34
 1/2 anonim ***** válasza:
77%
Nagyon jól látod. Én is Németországot választanám. Nagyobb és nyitottabb ország, ahol az ember sokkal inkább önmaga lehet.
2020. jún. 14. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Ausztriában sok a magyar, de nagyon sok a magyar :így nem igazán csipnek minket, de szükségük van ránk, mert mi végezzük a piszkos munka nagy részét, meg ugye mi visszük a gazdaságot.


Valóban nem könnyű Ausztriában, de a pénz jó, más nem igazán.


Németországot nem próbáltam, de valahogy én is azt hallottam,hogy elfogadobbak az emberekkel. Viszont ha nagyon nagyon nagyon nagyon sok a magyar azon a környéken mint Ausztriában, akkor készülj arra hogy nem fognak szeretni téged. (Lásd Bayern tele van magyarokkal.)


Bár nem a magyarokkal van kifejezetten problémám, hanem az általuk hozott mentalitással, és felhivom figyelmed arra, hogy lehetsz te magyar, de te akkor is migrans vagy, ha németben vagy ha Ausztriában vagy. Attól mert magyar vagy, nem vagy köteles magyarokkal barátkoznod külföldön, nem kell bandazz az adott környékbeli magyarokkal.


Óvatosan külföldön.

2020. jún. 16. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!