Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Mennyire befogadóak a németek,...

Mennyire befogadóak a németek, azokkal a németországi magyarokkal, akik jól beszélik a nyelvüket, és próbálnak beilleszkedni?

Figyelt kérdés
Ugye sokan vannak, akik csak azért mennek Németországba, mert ott jól keresnek. Kimennek mosogatni stb. és nem érdekli őket, hogy nem beszélnek helyesen németül, és ott is magyar gazdasági bevándorlókkal ismerkednek, aztán panaszkodnak, hogy mennyire lekezelőek velük a németek. Sok ilyenről hallottam, és olvastam. Nem az lehet az oka, hogy nem nyitnak feléjük és a saját magyar burkukban élnek?

2020. júl. 26. 13:34
 1/6 anonim ***** válasza:
28%
Amennyire a csicska munkát elvégzik helyettük.
2020. júl. 26. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
18%

Alapvetően a magyar és a német mentalitás különböző eléggé

A németek jóval hidegvérűbbek mint a magyarok

Másrészt meg magyarországot a németek cigányországnak tartják már elég régóta, az itt élő sok cigány miatt

Persze Németországban is volt sok cigány csak Hitler kiirtotta mindet a második világháború alatt

2020. júl. 26. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
70%
Altalanossagban toleransok, befogadoak es elismerik a teljesitmenyt. Ha valamit nem tudsz megcsinalni, arrol azt gondoljak, hogy nem vagy rakepes es nem azt, hogy nem akarod. Tartozkodoak, nem fognak megnyilni napi politikarol kozugyekben nem teszik ki a szennyest.
2020. júl. 27. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Anna319 válasza:
78%

Engem egy feleségül vett, úgyhogy teljesen... 😃

De előtte is nagy részükben nagyon kedvesek, segítőkészek voltak, bár én is már középfokú nyelvtudással jöttem ki.

Persze egy- kettő mindig van, akinek abszolút negatív a hozzáállása, de azokkal nem kell foglalkozni. ☺

2020. júl. 27. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
79%

Rémálommá vált a németországi munka - Profession.hu

www.profession.hu › cikk › remalomma-valt-a-nemeto...

2014. szept. 19. - Egy magyar cég alkalmazottjaként mentem ki Németországba" - mesélte ... hogy olyan emberekkel voltam körülvéve, akik nem azért vannak kint, hogy jussanak valamire. ... Anyagilag nem jártam jól, de elég sok negatív tapasztalattal és ősz ... vállaljanak külföldi munkát, ha beszélik a fogadó ország nyelvét



Külföldiként Németországban – előnyök és hátrányok ...

hataratkelo.blog.hu › Kult › Határátkelő

2019. júl. 5. - Szinte minden attól függ, hogy TE mekkora erőfeszítéssel próbálsz beilleszkedni a német társadalomba, ami őszintén szólva elég nehéz ügy .

2020. júl. 27. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 mustafa33 ***** válasza:
79%
A legzárkózottabb nemezet.
2020. júl. 28. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!