Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Ha lehetőségetek lenne, a...

Ha lehetőségetek lenne, a mostani emlékeitekkel, mobil, több 100 tv csatorna, internet, stb, vissza mennétek a 90-es évekbe élni?

Figyelt kérdés

#Vissza,múlt
2020. aug. 21. 23:17
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon is, sokkal jobb volt akkor még sokminden.
2020. aug. 21. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Minden nyugodt volt. Nem volt igazi munkanélküliség, bárhová el tudtál helyezkedni. A főnökök nem szadista őrültek voltak, mert szaktudás szerint lehetett feljebb kerülni, nem felfelé nyal, lefelé tapos alapon. Nem voltak még drogok. Alig volt bűnözés, sötétben sétálhattál bárhol. Nem a gazemberség volt az érték.
2020. aug. 21. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Simán!Nekem nagyon hiányzik az a korszak!Sokszor gondolok vissza😌
2020. aug. 22. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 hollófernyiges ***** válasza:
33%
Mondjuk a 90-es években jóval magasabb volt a bűnözés a mostaninál.
2020. aug. 22. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
A mostaniakkal így nem. Pár lottó nyerőszám megjegyzése után már igen.
2020. aug. 22. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 Meton ***** válasza:
100%
Nem lehetett külföldre utazni. Ausztria volt a külföld. Viszont itthon minden megfizethető volt, nem is nagyon hiányzott, hogy messzebb menjünk. Több volt a szabadidő és akkor még a hétvégék is szabadok voltak.
2020. aug. 23. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
73%
a 90es években voltam gyerek, imádtam, de a mai fejemmel nem mennék vissza abba a korba. semmi mobilnet, csak betárcsázós internet, elzárva érezném magam a világtól. jöhetnek a kommentek hogy milyen elkényeztetett hülyegyerek vagyok, de azért szerintem abban mind egyetérthetünk hogy az internet és a mobiltelefon, főleg az okostelefon. mennyivel könnyebbé tette az életünket. nem kell a postára rohangálni csekkekkel vagy a bankba, simán otthonról fizeted a számláidat, vagy akárhol a világban a telefonodról. munkát is tudsz keresni a neten, és ott is tudsz jelentkezni. nem kell az esti híradóra vagy a másnap reggeli újságra várni hogy megtudd, mi történik a világban, bármikor utána tudsz nézni a neten. nem kell heteket, hónapokat tölteni a könyvtárban egy szakdolgozat megírásához, és bosszankodni, hogy nem jutsz hozzá a legfrissebb tudományos lapokhoz. és még sorolhatnám
2020. aug. 25. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Kerdés hogy hány évesen? Ha újra 22 lehetnék bármilyen korba visszamennék élni :D

Fura ez a net dolog. Egyfelől a közösségi oldalakat nagyon rombolónak találom de azt, hogy bármilyen témában tudományos témákban is ott van a telefonomon pár gombnyomás után az infó és nem kell mindenért könyvtárba rohamgálni. Ez nekem maga a paradicsom. Erről a részéről nem mondanék le szívesen. A többi nem hiányozna. Pl utálom, hogy mióta van msn bárki bármikor rápötyög a másikra és még azt is elvárja hogy választ kapjon. Régen azért volt a dolgoknak kerete és én nem vagyok egy spontán típus. Szerettem ha meg vannak beszélve előre a provramok és tudtam a héten mikor hova megyek. Ilyen régóta nincs. Csak rámír valaki ma epp hova rohanjak egy programra. Rendszerint nem rohanok sehova mert nekem ez így nem jó. :(

2020. aug. 25. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
11%

Egy más világ volt. Nyugodtabb, biztonságosabb.

Nem kellett félned, hogy holnap is lesz-e munkád. Biztos lehettél, hogy holnap is ugyanannyi lesz a kenyér, a tej és a többi. Nem volt annyi TV műsor, számítógép, a gyerekek egymással játszottak, mozogtak, nem a képernyőt bámulták. Egészségesebbek, intelligensebbek voltak. Nem hülyítették az embereket reklámokkal, nem voltak kábítószerek. Nem volt még klímaváltozás, kiszámíthatóbb volt az időjárás, és a gyümölcsökben, zöldségekben voltak még vitaminok, nyomelemek.

De én inkább a 70-es, 80-as évekbe mennék vissza. A 90-es években már látszott, hogy az emberiség a vesztébe rohan a túlszaporodással, a túlfogyasztással.

2020. aug. 25. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
"Nem volt még klímaváltozás" de volt csak nem beszéltek róla ennyit, ilyen hangosan. és nem is így hívták. vagy szerinted az egész probléma az elmúlt 5-10 évben kezdődött?
2020. aug. 25. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!