Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Izraelben miért él ilyen sok...

Izraelben miért él ilyen sok magyar?

Figyelt kérdés
Wikipédia szerint 200000-250000 között lehetnek.

2020. dec. 7. 17:10
 1/10 anonim ***** válasza:
85%

A Kárpát-medencéből vándoroltak ki.

Magyar nyelven beszélő zsidók.

2020. dec. 7. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

1

Elég sokféle sztori van. A gengszter váltás után sok magyar zsidó ment ki mert nekik könnyebb volt a letelepedés és sokkal jobb volt az életszínvonal kint, meg sok zsidó tanul/tanult pl Magyarországon, volt hogy itt találták meg a párjukat és velük együtt kitelepültek, van aki csak kiment mert érdekes hely volt, vagy nyaralás során megszerették a helyet. Én is voltam két évet Eilatban pedig nem vagyok zsidó. És tényleg sokan vannak kint, meg sokan vannak akik voltak huzamosabb ideig Magyarországon. Elég érdekes dolog.

2020. dec. 7. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Erre gondoltam én is, de azt nem értem, hogy ennyi sok a magyar zsidó ott. Azon csodálkozok, hogy a környező országokból nem telepedtek ki ennyien, sőt sokkal kevesebben vannak, magyar zsidók 10szer annyian vannak ott, mint bármely környező országból legalább is a wiki szerint.
2020. dec. 7. 18:03
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
A környező országokban a kommunizmusban nem volt viszonylagos jólét, ott már meg volt szokva a mélyszegénység, itthon viszont ez egy viszonylagosan új dolog volt plusz itthon mindig is erősebb volt az antiszemitizmus, ami miatt a zsidók soha nem érezhették Magyarországot hazájuknak. De az biztos, hogy feltűnően sok van a nem zsidó magyarokból is. Náluk már csak oroszból van több.
2020. dec. 7. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Értem, köszi. Mi a helyzet egyébként a németekkel? Onnan miért nem vándoroltak ki?
2020. dec. 7. 18:14
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Mindenhonnan vándoroltak, csak valószínűleg 60 éve és már nem igazán számítanak bele a statisztikákba, ahogy a II. világháború után kivándorolt magyarok se.
2020. dec. 7. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Igen, a régen kivándoroltak már jórészt meghaltak, az utódaik meg nem tartják a nemzeti identitásukat, még ha jól beszélnek is pl. magyarul, akkor is elsősorban izraelinek érzik magukat, csak másodsorban magyarnak, és egy ezt firtató kérdésre nem a magyart mondják be.

Nálunk mondjuk eleve nagyon sokan is voltak, és elég jó százalékban élték túl a II. vh-t, ezért volt kivándorló emberanyag a rendszerváltás táján.

[link]

Németektől azért nem vándoroltak ki a háború után, mert ott azért elég jó hatásfokkal kiirtotta őket Hitler bácsi. Nálunk csak később fogtak hozzá, a jó munkához pedig idő kell, ahogy a közmondás is mondja. A lengyelek egy határeset, ott voltak még csak rengetegen, de részben a németek kiirtották őket, részben meg el tudtak menekülni nyugatra, főleg Amerikába. És utána pedig nem mentek Izraelbe, hanem maradtak az új hazájukban, ahol megtalálták a számításukat, a zsidókat segítő szervezeteknek hála.

2020. dec. 8. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Izraelben a zsido lakossag kb 7 millio embert szamlal. A Magyarorszagrol szarmazok ennek kb 3 szazaleka.
2020. dec. 9. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

"volt plusz itthon mindig is erősebb volt az antiszemitizmus, ami miatt a zsidók soha nem érezhették Magyarországot hazájuknak."

A 19. századtól kb 1920-ig Magyarország volt a legjobb hely a zsidóknak, ezekben az időkben a zsidók Magyarországhoz tartozónak érezték magukat.Volt, ahol magyarul prédikált a rabbi, és emiatt született meg a neológia is.Wahrmann Lipót személyiségét és könyvét ajánlom ez ügyben.A nagy háború után és utána jöttek a nehéz időszakok a zsidóknak..

A soá nagyon sok zsidóban kiverte a biztosítékot (érthetően), és tagadták le azt, hogy ők valaha ahhoz az európai nemzethez tartoztak, amely egyik napról a másikra ellenük fordult.

Egyébként a holokauszt nagyon sok zsidót (konkrét tömegeket) taszított ateizmusba, és ez a mai napig érezhető.

2020. dec. 24. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
A kérdésre válaszolva: Európán belül Magyarországon van a második-harmadik legnagyobb zsidó közösség.Ez régen több százezres számot jelentett (A Monarchia hadseregében ha jól tudom 400-500 ezer zsidó harcolhatott), így a leszármazottak, és azok leszármazottjai (és akiket nem vitt el a Holokauszt) értelemszerűen kivándoroltak.
2020. dec. 24. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!