Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a véleménye egy Magyar...

Mi a véleménye egy Magyar zsidónak az Izraelben történő nevezzük "zavargásoknak"?

Figyelt kérdés

Nem akarok zsidóellenesként megjelenni ne értsétek félre de ha lehet zsidó vallású emberek válaszoljanak. Azt, hogy az ottani zsidóknak mi a véleményük azt sejtem. Viszont megszeretném érteni, hogy egy ember aki abban a közegben nőtt fel mint én és itteni szemmel nézi, követi azt ami ott történik milyen véleménnyel van arról? Helyesen cselekednek a vallás testvérek? Vagy meglehetne élni békében egymásmellett? Vagy ez nem az igazi célt szolgálja? Várom a válasszokat.


Szaisztok!



2013. jún. 29. 09:58
 1/10 anonim ***** válasza:
75%

Nem vagy zsidóellenes.


Az nem antiszemita aki kritizálja Izrael politikáját vagy negatív véleménye van róla.


Én ismerek zsidót ,de őt abszolút nem érdekli ,hogy mi van Izraelben.

2013. jún. 29. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
30%
Izrael soha nem fog tudni békében élni a szomszédaival hiszen mióta az ENSZ létrehozta csak területeket vesz el a másikaktól!
2013. jún. 29. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
65%
Izrael nem tud békében élni, mivel abban a pillanatban, ahogy létrehozták, az összes környező arab állam megtámadta. Akkor a háborúban szerzett plusz területeit vissza akarta adni vagy vissza is adta (nem emlékszem pontosan), de ez nem volt elég, a környező népek nem akartak békét. Ezen kívül az a hely akkoriban egy poros, sivatagos, terméketlen hely volt, az izraeliek, pedig élhetővé tették, így persze, hogy még jobban kéne a palesztinoknak, így nem bírják elfogadni a határokat és békésen élni. Ezért mindenféle gránátokat, rakétákat random átdobálnak, nem csodálom, hogy az izraeliek már nem nézték tovább tétlenül...
2013. jún. 29. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Először tisztázzuk, h pontosan milyen "zavargásokról" is beszélünk. Történt most vmi konkrét, amire kíváncsi vagy, vagy úgy általában érdekel, h mit gondolhat egy magyar zsidó Izraellel kapcsolatban?

Általánosságban amúgy az a véleményem, ideje lenne, h mindkét oldal vezetőrétege végre beletörődjön abba, h mindkettejük népe ott él, joga is van ott élni, és garantáltan egyikőjük sem fog onnan menni egy tapodtat sem. Ez a felismerés, és az ennek megfelelő cselekedetek lenne az első lépés a békés egymás mellett éléshez, a gond csak az, h erre egyik oldal vezetőrétege sem képes jelenleg, sem Izrael állam éppen aktuális kormánya, sem pedig a Hamasz. A béke útjában amennyire én innen látom, főleg ez a két "tényező" áll.

Ugyanis, kedves kérdező, rosszul sejted. :) Az átlag, csendes többség izraeli, és palesztin oldalon sem szeretne semmi mást, csak csendben, békében élni egymás mellett, és ennek egyre többen hangot is adnak.

2013. jún. 30. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
46%

Lol.

3. válaszoló, ha ennyire fogalmad sincs, hogy mi zajlik ott, akkor ne mondj már ilyen baromságokat.

Először nem az izraeliek a sajnálni való szegény emberek, akik a megérdemelt országukban nem élhetnek nyugton. Hanem ezek a palesztinok. A zsidók mentek oda, és elvették a palesztin emberek otthonát, üldözik őket a saját hazájukból. Undorító. A házaikat lerombolják, őket pedig próbálják eltávolítani az országból, vagy pedig gettókba zárják őket. A katonák és a zsidók minden nap megalázzák őket, ocsmányul beszélnek velük, tönkreteszik őket lelkileg is, hogy egyszerűen már ne bírják ott tovább.

2013. jún. 30. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a kommenteket.


3. Kommentelő:

Elsőnek is tisztázni kellene, hogy és milyen körülmények között hozták létre Izraelt. Azt az Izraelt ami most van. Szerintem kész öngyílkosság egy környező országként felvenni a harcot Izrael ellen.


4. Kommentelő:

Igen. Teljesen igazat adok neked. Belekellene törődniük az arany közép utat választani, az lenne a megoldás mindenre.

Viszont ha most csinálunk egy képet a jelenlegi helyzetről a tudósitás szerint a palesztin nép eléggé el van nyomva. Te nem gondolod így? Én olyat is hallottam/olvastam, hogy az emberi jogok is eléggé kérdésesek, különbséget tesz ember és ember között.

Valahol meg lehet érteni a palesztínok felháborodását?

Mert amit én tudok ez a ném anno hadsereg nélkül élt ott és ezt kihasználva fgolalta be állitólag a zsidó nép. Jelzem tudom, illetve nem lehet kizárni azt sem, hogy mindig is voltak ott zsidó vallású emberek.


Figyelmébe ajánlanám ezt az 5 részes kis tudósitást érdemes megnézni mindenkinek.


http://www.youtube.com/watch?v=dq1LK2qMwLA

2013. jún. 30. 11:40
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Én sem vagyok Zsidó, de érdekelt sok 2. világháborús dokumentumfilm mellett a sok izraeli háborúról szóló hírek, filmek, könyvek is.


Egyik hozzászóló helyesen írta, már a kikiálltás napján több arab ország egyből háborút indított a megsemmisítésük ellen.

Óriási politikai összeesküvés ment, sok ellentétes híreszteléssel szemben, nem izrael létrejöttéért, hanem pont hogy ellene:


[link]


ajánlom elolvasni a fanatikus tagadóknak főleg.


Nézz rá a térképre, Izrael az egyetlen demokratikus állam az egész környéken. Fanatikusokkal körülvéve ,akik az ember életet szemétnek nézik, sajátjukat is odaáldoznák a másik ember haláláért. Milyen kicsi ország,és mekkora hatalmasak a környező országok. miért pont az a föld kell nekik, ahonnan a birodalmak szétszórták a zsidókat?

előtte semmit, de semmit nem tudtak vele kezdeni, dolgozni nem akaró, és nem tudó népek.sivatag.

Zsidók visszamentek, és elkezdett felvirágozni, el kezdtek dolgozni, vetni, öntözni, köveket kihányni a földből, hogy termővé legyen.

Na, ezt már irigylik. De ott van százszor ekkora terület, csinálják ugyanazokon ugyanezt.


hogy feltett kérdésre is válaszoljak, rengeteg zsidónak rengeteg véleménye, és nézet van erről.

Legtöbb megegyezik, hogy az az ő földjük.

golánt pl azért ne madják vissza, mert onnan háborún kívül is rendszeresen lőtték a dolgozó zsidókat az arabok.

(biztos nem tudták, mit is csinálnak, mi az hogy mnka, és nehogy megszokják...)

voltak buta politikáik is, hogy területet adnak a békéért, de araboknak semmi sem elég, míg ki nem irtják őket. Ezért azt a stratégiai fennsíkot is hül.ék lennének visszaadni. Jártam Betlehemben, mikor visszaadták az araboknak. még látszott ,hogy zsidók építette házak voltak, de már teleplakátolták őket telefalfirkázták, és tele volt az utca szeméttel ,és dologtalan utcaszélen, padkán ülő arabbal. A sok szemét mellett ültek, ahelyett, hogy legalább takarítottak volna.

ami helyet megkapnak, máris áskálódnak. Megkapták az önrendelkezést, saját rendőrséget, átadták fegyverestől a hamasznak, terroristáknak!

ez mellett rengeteg arab normális, mertrájött, hogy kb 2-3x annyit keres izraelben, és felfogja, tapasztalja, hogy a zsidók békében akarnak velük élni! És élnek is, átjárnak, dolgoznak... csak ezekkel a tv-k nem nagyon foglalkoznak. A sok alja meg alagutakon csak csempészi be a fegyvereket, rakétákat, és háború nélkül is lövik a lakott részeket, óvodákat stb, ráadásul a saját civil lakosságuk közepéből, hogy ha mégis válaszcsapás jönne, akkor az nekik termeljen propagandát, mert civilek is elesnek.arabok sunyin harcolnak.

2013. jún. 30. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha értessz angolul, legalább szótár segítségével, nem gond a tisztázás feketén-fehéren, ugyanis az ensz honlapján ( [link] ) elérhetõk az összes dokumentumok, azokból viagosan kiderül. 1947. nov. 29-én fogadta el a közgyûlés a 181. sz határozatot, melyl rendelkezett a független arab és zsidó állam megalakításáról. Csakhogy az arabok államalapítás helyett háborút indítottak. Ez meg az ENSz 1948 - 49 évkönyvébõl derül ki.


Az említett 181. sz határozat hosszú folyamat eredménye, mely 1917-ben a Balfour-nyilatkozattal kezdõdött, majd az Oszmán Birodalom széthullása és az 1. vh. befejezése után a San Remo értekezlet írta elõ a Palesztinai Brit Mandátum feladatait annak érdeében, hogy ott majd államot lehessen alapitani. Ez 1920-ban volt, a jegyzõkönyvet hivastalos, végleges formában 1922-ben fogadták el.

( Palesztina FÖLDRAJZI NÉV, NEM NÉPNÉV, 1959 elõtt nem volt ember a Föpldön, aki magát palesztinnek mondta volna, a Tel-Aviv-Yafoban élõ arabok ma is kikérik maguknak, ha palesztinnek mondod õket és köszönik, nagyon jól érzik magukat, egyáltalán nem elnyomva, mint az elõzõ is mondta. )


Tényleg el kel olvasni az ajánlott könyvet, a többi, ahogy elõzõ írta.


Néány számadat: az arab -izraeli konfliktusnak ( mint tudjuk ) sajnos voltak halálos áldozati, az arbok közül szám szerint a 65 év alatt kb 40 ezren.


Összehasonlításképp a Szíriában 813 napja ( kb két és fél éve ) folyó polgárháborúnak június 6-ig 70 108 dokumentált halottja van. Egyes becslések szerint június végéig több, mint 100 ezer.


Egyébbként a 65 év alatt muszlim - muszlim konfliktusban ( tehát Izraeltõl teljesen függetlenül ) 11 millió muszlim vesztette életét.


Hát így néznek ki a valóságos adatok, propaganda nélkül, csak a száraz számok.

2013. júl. 1. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"Először nem az izraeliek a sajnálni való szegény emberek, akik a megérdemelt országukban nem élhetnek nyugton. Hanem ezek a palesztinok. A zsidók mentek oda, és elvették a palesztin emberek otthonát, üldözik őket a saját hazájukból. Undorító. A házaikat lerombolják, őket pedig próbálják eltávolítani az országból, vagy pedig gettókba zárják őket. A katonák és a zsidók minden nap megalázzák őket, ocsmányul beszélnek velük, tönkreteszik őket lelkileg is, hogy egyszerűen már ne bírják ott tovább."


Szerintem költözz ki Palesztínába, haver.

2013. júl. 1. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Én azt hallottam, hogy ott az emberek "carpe diem" alapon élnek.. tudják, hogy folyamatos veszélynek vannak kitéve, és inkább nem akarnak vele foglalkozni. Az ország pedig politikailag megosztott, mint bármelyik másik.

Egyébként egy érdekesség: Izrael az egyetlen ország, ahol az arab lakosság békében él (miközben az arab országokat időről-időre belháborúk tizedelik meg).

2013. szept. 2. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!