Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Izraelben élő magyarok! Szép,...

Izraelben élő magyarok! Szép, szerelemről, házasságról szóló magyar versnek létezik héber műfordítása?

Figyelt kérdés

Izraeli barátunknak lesz esküvője, egyelőre a legjobb ötletünk egy szép magyar vers műfordításának fába vagy üvegbe vésetése.

A vőlegény évekig élt Magyarországon, érzelmileg kötődik az országhoz.

De bármilyen egyéb ötletet is szívesen fogadunk.


Ők ortodox zsidók, mi ateisták vagyunk, így vallási részbe nem merünk belenyúlni hozzánemértés miatt, illetve szerintem tőlünk hiteltelen is lenne egy házi áldás vagy bármi hasonló.


2016. szept. 9. 22:20
 1/5 anonim ***** válasza:
Tehát konkrétan még nincs vers meg a vers?
2016. szept. 10. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
*konkrétabban
2016. szept. 10. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Mivel nem tudom, hogy melyek léteznek héber műfordításban, választani sincs miből. Héberül pedig sajnos olvasni nem tudok, beszélni is csak turista szinten.
2016. szept. 11. 14:43
 4/5 anonim ***** válasza:

Hmm...értem.


Én azt ajánlom ,hogy keresetek egy verset és azt fordítsátok le megbízható haverral.

2016. szept. 11. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy hiába megbízható valaki, a műfordítás külön szakma. "Sima" fordításánál rímelni se fog, a mondandó sem jön át.

Nagyon jól beszélek angolul, fordítóként is dolgoztam, de képtelen lennék egy angol verset irodalmi értékűen lefordítani, míg egy könyvet (prózát) simán.

2016. szept. 11. 20:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!