Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Mi az oka hogy a szerb naciona...

Mi az oka hogy a szerb nacionalizmus sokkal erősebb, annak ellenére hogy egy sokkal élhetetlen ország, még a magyar nacionalizmus mondhatni mélyponton van?

Figyelt kérdés
2021. márc. 5. 09:30
 1/5 anonim ***** válasza:
0%

Szia!

Ilyen beszélgetésindítónak, te miért gondolod úgy hogy a magyar nacionalizmus a mélyponton van?


Azért kérdezem, mert szerintem elég erős. Azért vélem így, mivel anélkül nem lehetne például a Fidesznek 3 választási győzelme, vagy nem lenne az ellenzéken a jobbik a legerősebb párt.

2021. márc. 5. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

A Fideszesek inkább ilyen óvatos duhajok nacionalizmus szempontjából. Mikor identitás politizálni kell, akkor nagyon nemzetiek, gazdasági kérdésekben simán döntenek külföld javára, ha nekik is csurran abból valami, és ezt a gondolkodni képes szavazóik is tudják és elnézik nekik.


Nacionalista alatt inkább az ilyen nagyon dúvad nacionalistákra gondoltam, akik a 2000-es években szerintem erősebbek voltak. Mindenféle bomber dzsekis bakancsosok, gárdisták, mozgalmak mit tudom én. Ezek úgy látom hogy teljesen kivesztek kb a közéletből.

2021. márc. 5. 10:28
 3/5 anonim ***** válasza:
88%
Nem tudom, hogy ez igaz-e vagy sem, de az az érzésem, hogy minél élhetetlenebb egy adott ország, annál erősebb a nacionalizmus. A gazdasági fellendüléssel a nacionalizmus is csökken, nézzük meg példaként a skandináv vagy a nyugati országokat.
2021. márc. 5. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
45%

Jajaja, értem, ebben igazad van, ez a vonal tényleg eltűnt.

Még nem politizáltam akkor, nem tudom mi hívta elő ezt a fajta nacionalizmust, de gondolom több ok is közrejátszik, mint hogy a kétezres évek elejére-közepére váltak nyilvánvalóvá a rendszerváltás hibái amiket a liberalizmus-neoliberalizmus hibáiként is föl lehet vagy szoktak sorolni, illetve akkor kezdődött a gazdasági leszakadás Szlovéniához és Csehországhoz képest, addig nagyjából egy szinte voltunk. Akkoriban nőtt föl az első generáció, akik szabadon lehettek jobboldaliak és szélső jobboldaliak, és a korszellem és a jobb oldali példák hiányában könnyebben radikalizálódtak. A szocializmushoz képest akkor vált kirívóvá a cigányság leszakadása is.


Szerbiát nem ismerem, de a délszláv háború borzalmai után nem meglepő a nacionalizmus.

2021. márc. 5. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem hibás a feltételezésed. Pont hogy a lezüllött helyeken erős a nacionalizmus.
2021. márc. 7. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!