Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Erdélyi magyarok! Nektek...

Erdélyi magyarok! Nektek vannak román barátaitok, haverjaitok is?

Figyelt kérdés
2010. aug. 22. 18:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem erdélyi vagyok, hanem felvidéki, de vannak szlovák barátaim. Közénk nem furakodik be a politika és a sovinizmus.
2010. aug. 22. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Vannak, mert én nem politikus vagyok, hanem egyszerű dolgozó ember. Miért ne barátkozhatnék olyan emberekkel, akik hozzám hasonlóak? Nem szabad az aktuális politikai helyzetet összekeverni az emberi kapcsolatokkal!!!
2010. aug. 22. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
67%
Igen, van!És nagyon jó emberek!Viszont azon mindig vitatkozunk, h ki volt ott előbb, mert sajnos őket hülyeségre oktatják a suliban.
2010. aug. 26. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
67%
Azok amúgy tudnak magyarul? mármint a felvidéki szlovákok meg az erdélyi románok
2010. aug. 26. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
70%
Nem mindegy ki volt itt előbb? Most itt vagyunk, és ez a helyzet!
2010. aug. 26. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
86%
Sokan tudnak magyarul, vannak akik anyanyelvi szinten.Az más, h nem akarnak beszélni, pl.hivatalos helyeken.És nekem nem mindegy, h ki volt ott előbb!És az nagyon zavar, h ott vannak a románok ahol nem kéne és napról-napra többen.Ezért is nem élek már ott.
2010. aug. 27. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
79%
Nekem sok román haverom van, sőt még jártam is román sráccal.Nagzon jol ki lehet jönni velük, de persze köztük is vannak tudatlanok pont úgy mint köztünk.Én nem teszek különbséget román és magyar barát között.
2010. aug. 28. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Még most is van olyan gyerekkori barátom akivel tartom a kapcsolatot pedig már nem lakunk Erdélyben. Van egy román család akikkel szomszédok voltunk és sokszor jobban számíthattunk rájuk mint a saját rokonainkra. Nem azt kell nézni hogy ki milyen nemzetiségű hanem hogy milyen ember. Ezt az ellenségeskedést a politikusoknak köszönhetjük és sajnos van sok hülye ember aki elhiszi hogy a másik ember kevesebbet ér mert nem olyan nemzetiségű mint ő.
2010. aug. 29. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
Vannak persze!!!Minden korosztályban:)
2010. aug. 30. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
100%
nekem rengeteg roman haverem van.....kozottuk is vannak rendesek es nagyon kocsogok is.......nem kel itelni ez utan....
2010. aug. 30. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!