Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Törökország inkább már európai...

Törökország inkább már európaibb ország?

Figyelt kérdés

Arra lennék kíváncsi hogy nekem mint európai, magyar embernek mennyire lenne más az élet Törökországban?


Iszlám vallás van tehát nyílván más. De mégis hogy kell elképzelnem Törökországot? Ott is burkában járnak a nők? Nagy a szigor? Tisztelik a nőket? Vagy inkább az arabokhoz hasonló körülmények vannak?


Néztem pár török sorozatot (szappanoperák) és valahogy nem értem vagy nem tudom elképzelni, mert a sorozatot nézve totálisan olyan mint itt európában... Egyáltalán nem érzem ezt a kulturális különbséget. Vagy ez csak a sorozat miatt van? Mennyire tér el? Hogy kell elképzelni?


2021. szept. 3. 22:26
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Nyugaton Európaibb, mint Keleten. Főleg a nagyvárosok európaisodtak el.
2021. szept. 4. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Attol függ, hol. De ha engem kérdezel, pl. Magyarországon a keleti országreszben is van egy csomo hely, ami nem igazán hasonlit Európara :D. A sorozatok világa tobbe kevésbe reális képet ad egy átlagos nagyváros hetkoznapi életéről. Annyi, hogy ott általában az anyagi helyzetek, amiket torzitanak, sokakat mutatnak túl gazdagnak, ami ertelemszeruen nem igaz, hogy mindenki minimum jómódú. Ugyanúgy van normalis kozeposztaly stb. Az öltözködés normális. A burka pontosan olyan kultúridegen viselet, mint pl Magyarországon lenne. Szóval, elég furán néznének rám, ha holnap abban mennek boltba, és ugyanúgy menne a Magyarországon is ismételt szoveg, hogy biztos menekült, biztos bevandorlo stb. Nem gondolnánk töröknek az illetőt abban a hacukaban. Szigor kulonosen nincs, esetleg a család felepitese tünhet szigorúbbnak magyar szemmel. Hogy nagyobb szava van a szülöknek a gyerekeik hetkoznapi életében pl. A nök tisztelete kérdésben én nokent itt jobban érzem magam. Nem fordulhat elő hogy idegen férfiak beszolnak, leszolitsanak, mericskeljenek meg egyéb ilyesmik. És ez nokent pl. Budapest után nagyon kellemes.

Arabok teljesen mások minden értelemben, Törökorszagban egyenesen sertes ha hozzájuk hasonlitjak őket.

2021. szept. 6. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Az ázsiai részen hagyománytisztelőbbek és vallásosabbak, ott inkább a mindennapok része a vallás. Már a Boszporusz túloldalán is egyből. Burka természetesen ott sincs, az inkább pár arab országra jellemző. Isztambul az nagyjából olyasmi, mint Budapest, csak ugye más vallással. Az európai rész meg Isztambul és az ázsiai rész között, de Isztambulhoz közelebb.
2021. szept. 13. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!