Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Voltál már disznóvágáson?

Voltál már disznóvágáson?

Figyelt kérdés
2021. nov. 3. 07:58
A kérdező szavazást indított:
Igen, Jó volt.
Igen, de ha nem muszály, nem mennék máskor.
Nem, de szívesen elmennék egy ilyen baráti "összejövetelre"
Nem, és nem is mennék.
34 szavazat
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Itt vidéken régebben rendszeres volt.
2021. nov. 3. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Úgy minden évben vagy 3x legalább, kiskoromban mindíg sírtam amikor leszúrták a disznót 😂
2021. nov. 3. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
94%

Régen minden évben vágtunk.

Most már disznót tartani csak magunk által termelt takarmányon érné meg, de erre nincs módunk, vett disznót vágni meg többe kerül, mint a húst megvenni akcióban.

2021. nov. 4. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Folyt.

Olyan nagyon senki nem szerette, a piálás és buli ellenére, de az élet szükséges része volt, ha olcsón enni akartunk.

2021. nov. 4. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
94%

Fiatal koromban kb. 10 éven át - minden évben. Néha kétszerv is, de aztán elkerültem a szülői háztól, azóta a szüleim sem tartottak disznót.

Reggel kezdődött a koccintással (hogy ne fájjon annyira a disznónak). A felfogott vére hagymán megsütve, friss kenyérrel volt a reggeli. Utána jött a perzselés. Mi gyerekek ápoltuk a tüzet, hogy be ne aludjon. Perzselés után jött a vakarás, felboncolás. Vacsorára lett friss pecsenye. Aki nem evett ilyet, el sem tudja képzeli, milyen finom.

2021. nov. 7. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 Senior Séf ***** válasza:
100%

40-50 évvel ezelőtt a nagyszüleim rendszeresen két disznót vágtak egyszerre, amikor is összegyűlt a rokonság, (28 fő) és az egyik cocát jószerivel ott helyben megettük.

23 éve, mamikor vidékre költöztem, magam is tartottam disznót, de csak hobbiból, romeltakarítónak. Kereszteztem a csüngőhasút a lapállyal, ezek utódai jó mázsásra megnőttek mindenféle gizgazon, és rendkívül ízletes húst adtak. Volt, amikor egy évben 8-at is levágtunk, ha nem tudtuk malackorban eladni őket. A gyerekek, meg a szüleink jól éltek belőle. Asszonykámmal ketten nekiláttunk reggel, és sokszor csak éjfélre lett készen minden.

2021. nov. 11. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

3


A vett hús soha nem ér fel a házival. Megéri a pénzt.


A válaszra pedig:

Évente 3szor szoktam részt venni.

2021. nov. 11. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

7

Aki eladásra nevel hízót, az ugyanolyan táppal eteti, akár vágóhídnak adja el, akár magánszemélynek. Nincs már olyan, mint régen, hogy háznál kukoricán nevelték, mert adta a téesz a háztájit. Akkor még nálunk is nagyban ment a disznótartás, volt, hogy 10 koca fialt felváltva.

Nekem most nincs lehetőségem disznót tartani.

2021. nov. 12. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

8

Nem épp. Akitől én veszem az nem táppal eteti. Igaz, egy falusi családról van szó.

Csak zöldségmaradványokat, gyümölcsmaradékokat, sok kukoricát és moslékot kapnak.

Főként kukoricán nevelik őket.

Tehát igen, van ilyen :)) ritka de van.

2021. nov. 12. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Amíg a nagyszüleim bírták, addig minden évben 3-4-szer késő ősztől kora tavaszig. Ezek voltak az igazi nagy családi összejövetelek, a nagyszülők testvéreitől és sógoraitól, sógorasszonyaitól kezdve az összes unokatestvérig, néha akár másodunokatestvérek is. Ezek voltak azok az események, amik tényleg összetartották a családot.
2021. nov. 15. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!