Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Miért ciki ha hazafi vagyok,...

Miért ciki ha hazafi vagyok, vagy ha probálóm őrizni a néphagyományokat?

Figyelt kérdés
Tehát nem értem hogy miért mondgyák sokan hogy a paraszt szokások (Pl: disznóvágás, állattartás, csikóság)cikik? Az elődjeink is foglalkoztak ilyenekel több év 1000-deken át, akkor ma miért nem megy már a fiataloknak? Meg pl a népviselet is már cikinek számít,miért baj ha ezeket próbálom őrizni és fiatal vagyok? Mert ha egy idős ember pl bőrcsizmában jár vagy ilyenmiben azt nem nézik meg az utcán, de ha egy fiatalabb akkár tini ember hord akkor megbámulják,na ez miért van? Tudom a divat változot és ezért még megértem hogy ha ezért megbámulják, de az állattartás miért az? Azt hiszik hogy magátol megy a hús az asztalra?

2021. nov. 17. 19:14
 1/9 anonim ***** válasza:
90%

Esetleg a helyesírást nem próbálnád meg őrizni? Az is egy "hagyomány".


A "disznóvágás, állattartás, csikóság" kb. senki szerint sem ciki. ( Oké, a "csikóság" igen, mert az azt jelenti hogy csikóként viselkedsz. Felteszem e csikósságra gondoltál.)


" mondgyák" - Na, ez a ciki!

2021. nov. 17. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
+t ( e = te)
2021. nov. 17. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Miért foglalkozol akkor mások véleményével? Faluban elmegy városba meg nem nézik ha régiesen öltözködsz.
2021. nov. 17. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
80%

Én vagyok a lehető legtávolabb a hazafi fogalmától (ha Magyarországot nézzük, más országokat kifejezetten szeretek és vonzódok hozzájuk), már három éve el is költöztem és nincs az a pénz, hogy visszaköltözzek. Ennek tényében írom, hogy semmi baj ezzel, nem érdemes foglalkozni mások véleményével.

26/N

2021. nov. 17. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
2021. nov. 17. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha meg tudsz élni állat tartasbol az dicséretes. Én középkorú vagyok. A falu ahol felnőttem mezőgazdasági volt. Apám is tartott teheneket, disznokat, udvaron tyúkok, néha kacsák is. Aztán eltűntek a kis gazdaságok. Ma már csak nagyban éri meg. A faluba teheneket már nem tartanak, disznokat sem. Talán tyúkok meg az idősebb korosztalynal vannak. A fiatalok kivétel nélkül főiskolán meg egyetemen tanulnak. Szóval kilogsz a sorbol. Nem ciki ha mersz egyedi lenni. Nem a többség után menni. A szuleidtol is szép, hogy hagyták, hogy azt csinálj amit akarsz.
2021. nov. 18. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,igen, a szüleimel jó a kapcsolatom, már kiskorom óta az állattartás alapjaira tanítotak, régebben járkáltam mindig az idősebbekhez tanácsért meg tudásért.
2021. nov. 18. 06:54
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Dontsd el magadban, hogy ugy akarsz-e elni, ahogy masoknak tetszik, vagy ugy, ahogyan neked.
2021. nov. 18. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem ciki
2021. nov. 29. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!