Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Nektek mit jelent hazafinak...

Nektek mit jelent hazafinak lenni?

Figyelt kérdés
Te mit ertessz a magyar virtus alatt? Miert adnad akar az eletedet is , ha van egyaltalan ilyen?

2017. márc. 20. 20:42
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Én nem érzem magaménak a "magyar virtust" én egy nyugodt ember vagyok. Az életmet sem adnám semmiért.

Szerintem a hazafiság a haza előremozditása valami módon,nyilván politikusként ez könnyebben magvalósítható,mint átlag emberként,de úgy is megoldható. Pl:külföldön is tartani a hagyományainkat,lehetőségeinkhez képest az ünnepeinket.

És úgy dolgozni,hogy meglegyenek velünk elégedve.


Persze van benne némi nacionalizmus és itt nem az idegen gyülöletre gondolok,hanem hogy mindig a magyarságot a magyarokat kell elötérbe helyezni,bárkimáshoz képest.aztán ha mi rendben vagyunk akkor jöhetnek a többiek.


Kb ennyi,ha valami eszebe jut írok.

2017. márc. 20. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ugyanúgy szeretem a magyar virtust mint a külföldi szokásokat. Semmilyen ideológiáért nem adnám az életemet.
2017. márc. 20. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Most kicsit vonatkoztassunk el a nemzeti identitastol. Valami masert meghalnatok?
2017. márc. 20. 21:51
 4/8 anonim ***** válasza:
Igen, én életemet adnám a hazámért, bár nem vagyok benne biztos, hogy érdemes...
2017. márc. 21. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nem az a hazafi, aki meghalna érte. Mondjuk az aradi vértanúk egy percig sem akartak mártírok lenni, azzá tették őket. Ők mindössze gerincesek voltak, volt egy ideáljuk, amit helyesnek tartottak, és amit kínáltak érte cserébe, az olyan alantasnak tartották, hogy nem fogadhatták el.


A hazafi mindenekelőtt úgy viselkedik, hogy az a hazája fejlődését szolgálja. Nagy általánosságban egyszerűen tisztességes. És ez nemcsak valami elvont fogalommal kapcsolatos, hanem a honfitársaival kapcsolatos viselkedésére is vonatkozik. Virtus nincs,mert az mindig valami legyűrését jelenti. Márpedig aki állandóan "legyőzni" akar, annál valami zavar van az intellektusban.

2017. márc. 21. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Max. a gyerekeimért, családomért. De ott is csak akkor, ha nincs más megoldás, mert lehet több hasznomat veszik élve.
2017. márc. 21. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
En egyetertek az 5 ossel, de miert mondod, hogy a virtus az egy allando legyurese vminek. Nem azert feszegetem ezt, mert nagy hazafi lennek. En pl sose rakok ki sehova nagy magyarorszag matricat es egyaltalan nem hirdetem a nemzetisegemet. Sot igazabol szegyellem is kicsit a hazamat. En is inkabb a tartasban, embersegben, igazsagban latom az igazi hazafiassagot, csak sajna elegge kiabrandult vagyok a honfitarsaimbol.
2017. márc. 22. 00:29
 8/8 anonim ***** válasza:
59%
Szégyenled? Érdekes. Figyu mikor bevonultam sorkatonának amit a hátam közepére kívántam,azt gondoltam baromság.Elrabolnak egy évet az életemből. De egy olyan 3-4hónap után mikor összespanoskodtunk a többiekkel,akkor már máshogy gondoltam.Volt összetartás,bajtársiasság.És ezt gondolom most is. Ha valami idegen ország támadást intézne közvetlenül az hazám ellen akkor bevonulnék újra,és nem lennék kirívó példa. Ide senki ne törjön be fegyverrel mert ráb@$zik.
2017. márc. 25. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!