Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Az olyan helyeken, ahol...

Az olyan helyeken, ahol élhetetlenné válnak a falvak a cigányok miatt, ott miért nem tudnak ez ellen összefogni az őslakosok?

Figyelt kérdés

*PC disclaimer: #nemmindencigányilyen #tiszteletakivételnek #rosszdologazáltalánosításdesajnossokanilyenek


Szóval azokról a helyekről beszélek, ahol már igényes ember nem tud élni, mert ellopják a terményét meg eltüzelik a kerítését, aztán fenyegetőznek, hogy jönnek a tesókkal, ha valami nem tetszik. Ezek az amerikai gettók magyar megfelelői.


Ilyenkor miért nem tud beindulni egy önvédelmi reakció a lakosok részéről? Bármilyen olyan helyen, ahol még az őslakosok vannak többségben, ott 20-30 ember összefogva azért már féken tudna tartani több ilyen családot is.


Lehet, hogy aztán rendőrségi ügy lesz belőle, mint Tomcatéknél, de azt se értem, hogy a magyar jog miért elfogult, ha ugyan tényleg az a cigányok javára.


Azt tudom, hogy Székelyföldön ebből nincs probléma, hallottam egy ottani ismerőstől, hogy amikor a cigányok miatt kezdett élhetetlenné válni a helyzet, akkor páran összefogtak és traktorral elbontották az egész viskójukat.


Ez itt miért nem működik?


És igen, én is ismerek normális cigányokat, csak az a baj, hogy ebben az országban nőttem fel, és tudom, milyen az átlag. A kultúrájuk nem Európába való, hanem Indiába.


2021. dec. 25. 20:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
61%
Kard ki kard! Szemet szemért! Üsd vágd, nem apad nem anyád!
2021. dec. 25. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Amikor meg kevesen vannak akkor nem szabad, amikor meg mar sokan vannak, akkor meg mar nem lehet tenni ellenuk.
2021. dec. 25. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
69%

Mert nincs 20-30 ember, aki nem félti a saját családját. Pl. ha pár ork lerészegedik, nagyon bátor lesz, és elkapja az illető gyerekét, feleségét, vagy éjszaka összetörik az autóját, felgyújtják a melléképületét, stb. Nem kizárt, hogy ilyesmi előfordulna, és emiatt a fehérek nem mernek semmit se tenni. Aki merne, azt meg a felesége csitítja, a megtorlástól való félelemből.

Ha meg már sokan vannak, akkor nagyobb eséllyel lesz köztük olyan barom, akinek mindegy, hogy eggyel többször megy-e börtönbe, és leszúrja a fehérek hangadóját.

Úgy általánosságban is, minél alacsonyabb színvonalú egy ember, annál kevésbé van jövőképe, nem tudja elképzelni, hogy mi lesz majd akkor, ha elkapják. Ezek csak a mában élnek, mint mondjuk a macskák, nem törik a fejüket azon, hogy mi lesz egy év múlva. És leginkább pont ezekkel van a baj, akik nagyon alacsony értelmi színvonalúak. Nekik nincs szakmájuk, nincs megélhetésük, meg egyáltalán, veszíteni valójuk.

2021. dec. 26. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Ok, de akkor hogy lehet, hogy a székelyek kordában tudják őket tartani?
2021. dec. 26. 18:25
 5/11 anonim ***** válasza:
Hát, ha találkoztál már falusi székelyekkel, ők bizony elég bolondosak tudnak lenni...
2021. dec. 26. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Másak, mint mi, de jobban értenek az összefogáshoz meg az önvédelemhez. Az összesnek van egy bicska a zsebében. Kicsit olyanok, mint a déli amerikaiak.
2021. dec. 26. 20:35
 7/11 anonim ***** válasza:

Pontosan. :)

Deep South-fan vagyok, a déli gondolkodást sokkal jobban kedvelem, mint pl. a keleti partit, és tisztában vagyok vele, hogy a tipikus déli ember elég egyszerű észjárású. Ugyanúgy, mint a székelyek. Nem véletlenül születtek nálunk a székely viccek, ha beírod a keresőbe, találsz százával. Ezekben pont az a humorforrás, hogy a (XX. sz. első felében) közismerten buta emberek az ő lassú és kacskaringós gondolkodásukkal mégis sokszor jutnak okos következtetésre.

2021. dec. 27. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 "Hannover96" válasza:

Nincs összefogás a magyarok között sajnos. Mindenki félti magát, a családját. Egyfelöl érthető, viszont így ezek a cigány hordák azt hiszik mindent lehet nekik. A magyar családok, akiknek van jövőképük és vinni akarják valamire az életben, pedig elköltöznek.

Én megcsinálnám, hogy kijelölök egy mondjuk fél megyényi területet a cigányoknak, odaköltöztetném az összeset, a magyarokat pedig el onnan. Lezárni ezt a rezervátumot, mint a schengeni határt és innentől kezdve megmutathatják, hogy hogyan tudnak élni a "paraszt" magyarok nélkül. Nincs onnantól kezdve semmi támogatás, egy büdös fillér sem nekik, tessék elkezdeni dolgozni és eltartani magukat! Nah, megnézném mire mennének! Hamarosan egymást falnák fel, mert egyik se akar dolgozni, mindegyik a másikra mutogatna, de a pénz és a megélhetés kell. Ezt ajánlom néhány nagypofájú cigánynak, akik azzal kérkednek, hogy majd a "parasztok" dolgoznak.

2022. jan. 8. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Ez a parasztozást félre szokták érteni a tájékozatlanok.

A XX. sz. első felében a paraszt szó egyszerűen egy foglalkozási ágat jelölt, maguk a parasztok is parasztnak nevezték magukat. Na mármost, a falvakban a letelepedett cigányok elkülönülve éltek, és a fehér embereket nem fehéreknek hívták, hanem a munkájuk után parasztoknak. Tehát ez nem szidalom volt a részükről, hanem egyszerűen csak azt jelentette, hogy nem cigány. És a zártabb, eldugottabb közösségekben ez az elnevezés a mai napig is fennmaradt, alapvetően mindenféle lenéző felhang nélkül.

Ahogy mi is a négereket négereknek nevezzük, anélkül, hogy ezzel meg akarnánk sérteni őket. De ha netán Amerikában nevezné őket négereknek egy angolul nem tudó, jóhiszemű magyar, akkor elővennék a bicskát vagy baseballütőt. Pedig nem a magyar lenne a gci, hanem a néger tudatlan. Ugyanez van nálunk, a cigányok többnyire minden sértő szándék nélkül mondják a fehérekre, hogy paraszt.

2022. jan. 9. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Jocc36 válasza:
Magyarországon nem igen jellemző a leírt esett, inkább felfújt .Valóban létezik a cigányság körében a megélhetési bűncselekmény, de nem olyan súlyos mint ahogy ezt fentebb leírták, amennyiben afféle lenne a hatóságokhoz lehet fordulni .
2022. febr. 26. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!