Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Az olyan helyeken, ahol...

Az olyan helyeken, ahol élhetetlenné válnak a falvak a cigányok miatt, ott miért nem tudnak ez ellen összefogni az őslakosok?

Figyelt kérdés

*PC disclaimer: #nemmindencigányilyen #tiszteletakivételnek #rosszdologazáltalánosításdesajnossokanilyenek


Szóval azokról a helyekről beszélek, ahol már igényes ember nem tud élni, mert ellopják a terményét meg eltüzelik a kerítését, aztán fenyegetőznek, hogy jönnek a tesókkal, ha valami nem tetszik. Ezek az amerikai gettók magyar megfelelői.


Ilyenkor miért nem tud beindulni egy önvédelmi reakció a lakosok részéről? Bármilyen olyan helyen, ahol még az őslakosok vannak többségben, ott 20-30 ember összefogva azért már féken tudna tartani több ilyen családot is.


Lehet, hogy aztán rendőrségi ügy lesz belőle, mint Tomcatéknél, de azt se értem, hogy a magyar jog miért elfogult, ha ugyan tényleg az a cigányok javára.


Azt tudom, hogy Székelyföldön ebből nincs probléma, hallottam egy ottani ismerőstől, hogy amikor a cigányok miatt kezdett élhetetlenné válni a helyzet, akkor páran összefogtak és traktorral elbontották az egész viskójukat.


Ez itt miért nem működik?


És igen, én is ismerek normális cigányokat, csak az a baj, hogy ebben az országban nőttem fel, és tudom, milyen az átlag. A kultúrájuk nem Európába való, hanem Indiába.


2021. dec. 25. 20:27
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

De igen, nagyon jellemző a kisebb értékre elkövetett lopás. Én magam is sokszor elszenvedtem már.

Jelenleg 50 E a szabálysértési értékhatár, ez alatt nem nagyon foglalkoznak vele a rendőrök. Lezárják úgy, hogy a tettes ismeretlen, azt nem írják bele, hogy nem is próbáltak nyomozni.

Egyszer a telekre menet láttam (a domboldalra felnézve), hogy 2 autó áll a telkem előtt, épp lopják a gyümölcsömet, mint már oly sokszor. Felhívtam a rendőröket, beszéltem a helyi kapitányság ügyeletesével, aki azt mondta, hogy jelenleg 2 autó van szolgálatban, az egyik rendezvényt biztosít, a másik balesetnél helyszínel, de majd visszahívnak.

Ez már évekkel ezelőtt történt, még most is várom, hogy visszahívjanak. Ott ültem két órát a hegyre vivő út mellett az autóban. Közben besötétedett, nem láttam már semmit, de 3 személyautó jött le a hegyről, mindegyikben 4-5 cigány (akik eladásra "termeltek"), plusz feltehetőleg az én gyümölcsöm. Aztán meguntam, hazajöttem.

2022. febr. 26. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!