Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztény ember mondhat,...

Keresztény ember mondhat, olyat, hogy akár még az ördöggel is össze fog egy ember ellen?

Figyelt kérdés

2021. dec. 7. 01:18
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
NEM! Sőt nem is gondolja.
2021. dec. 7. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
38%
Ez egy szep gondolat szerintem. Kicsit talan nagyravagyonak tunik, de mindenkepp nemes gondolat, hogy az ordogot ra akarod venni, hogy egyutt gyakoroljatok a szeretetet embertarsad irant.
2021. dec. 7. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ne foglalkozz elmebetegekkel. Arra sem méltók, hogy kérdést írjanak ki róluk ezen az oldalon.
2021. dec. 7. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 tgt ***** válasza:
41%
Ez nem szó szerint értendő, hanem azt jelenti, hogy egy politikus még azzal is hajlandó összefogni egy nagyobb jó érdekében, akivel amúgy semmibe nem ért egyet és nagyon távol áll tőle, amit képvisel. Churchill mondta azt, hogy "Kész vagyok még Sztálinnal is együtt működni, még az ördöggel is, Adolf Hitler megdöntése érdekében". A politikában van ilyen.
2021. dec. 7. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Mondani mondhat, tenni nem tehet.
2021. dec. 7. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
43%

"Keresztény ember mondhat, olyat, hogy akár még az ördöggel is össze fog egy ember ellen?"


Szövegkörnyezet?

2021. dec. 7. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem az ördögöt kell hívni. Az viszont keresztény embernek eszébe jut, pl. a szomszédot az Isten verné meg, mert annyira szemét. Nekem bevált az egyik szomszédnál, de kell hozzá kb. 5-6 év minimum. És képzeld akkor működik, amikor megbocsátottál neki a sok genyóságért, amit rajtad kéjes vigyorok közepette elkövetett. Megbántam már, hogy ilyet kívántam, mert szegénynek nagyon rossz élete lett, hideg kiráz.
2021. dec. 7. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
90%

#6: Egy ellenzéki politikus mondta, aki kormányt és ellenzéket is akar váltani.

Ha átvitt értelemben mondja, akkor mondhatja, mert nem az ördöggel fog össze, hanem bárkivel, aki hajlandó vele szövetkezni. De a lelkét attól még eladja neki. Konkrét értelemben pedig nem mondhatja, mert a keresztény nem foghat össze egy bukott angyallal, mivel annak nem lesz jó vége.

2021. dec. 7. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!