Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Van esély arra, hogy Magyarors...

Van esély arra, hogy Magyarországon is így elterjedjen a Halloween?

Figyelt kérdés
[link]

2022. jan. 16. 13:14
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Van esély.
2022. jan. 16. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
88%

Arra kevés esélyt látok, hogy a házalás-csokiosztás mindenhol elterjedjen, viszont a Halloweeni buliknak egyre nagyobb szerepe van és a beöltözésnek is.


Tavaly szerintem legalább egy tucat fiatalt láttam beöltözve menni házibuliba, pedig nem jártam keresztbe-kasul a városon. Csak azt is láttam, hogy feszengve járnak az utcán, mert pont ezért kinézik őket, megbámulják az emberek.

Egyébként ez a videót bátran ajánlom bárkinek, mert elmagyarázza, hogy ha nem is a klasszikus amerikai formába, de nálunk is van gyökere ennek az ünnepnek:

https://www.youtube.com/watch?v=cTYLI0NXQK8&ab_channel=Szab%..


Csupán az lenne a legfontosabb, hogy a konzervatívabb korosztály megértse, hogy nem kiparodizáljuk a halottak napját és nem ahelyett ünneplünk (mert sokan még azt se fogják fel, hogy nem egy napon van a kettő), hanem kötetlenül érezzük jól magunkat és beöltözünk farsang nélkül.

2022. jan. 16. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

#2


Sajnos ezt sosem fogják megérteni.

2022. jan. 16. 13:44
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
Én azt látom, hogy több helyen ünneplik. Múltkor láttam egy lepedőt is az utcán :)
2022. jan. 16. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
33%
Sajnos igen.
2022. jan. 16. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
66%

Ennyire nagyon sosem fog elterjedni.

Mindig lesznek akik ágálni fognak ellene mert nem magyar, nem keresztény, ördögtől való, ostobaság, stb.

Tekintsünk el tőle, hogy ezek a kifogások mennyire alaptalanok vagy/és nevetségesek. Sajnos mindig lesznek olyan rétegek akiknek egy ünnep alatt csak azért is jobb utálkozni. 🤷‍♂️

2022. jan. 16. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
58%
Mivel egyre terjed a külföld majmolása, a magyar szokások elhagyása, igen. Plusz, a fiatalok örülnek, ha van okuk mulatni.
2022. jan. 16. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

#7


Külföld majmolása? És hol vannak elhagyva a magyar szokások?

2022. jan. 16. 15:20
 9/21 anonim ***** válasza:
87%

7-es:

A magyar szokás az, hogy évi egyszer megmutatjuk magunkat a temetőbe és gyertyát gyújtunk. Mennyivel jobb az, ha én évi többször is megemlékezek az elhunytaimról, de cserébe ünneplek egyet halottak napja előtt 2 nappal? Ünnepelek, mulatok, élem az életet. Sőt, ünneplem az életet, nyitok más kultúra felé. Ettől függetlenül le tudok csendesedni 2 nap múlva, hogy ha nem is temetőbe (mert a legtöbb hozzátartózóm sírja több száz kilométerre van), de csendesen, magamba?

2022. jan. 16. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
68%

Van egyébként olyan szokás amit szerintem simán "elmajmolhatnánk", pozitív üzenete lenne, mégis nekiállnának kötözködni az ősmagyarok.


Megfejtés: hálaadás ünnepe. Nem, nem a földért, mint az amerikaiak, hanem azért mert bármikor-bármiért hálásak lehetünk és egy kis béke-friendsgiving mindenkire ráfér. Pláne év vége felé, amikor már ki tudjuk mondani, hogy mi volt abba az évbe a legjobb esemény, emlék számunkra.


De gondolom ez sokak csőrét bökné.

2022. jan. 16. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!