Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Ha az ember félvér hová...

Ha az ember félvér hová tartozik? (cigány-magyar) :S

Figyelt kérdés
ha nekem konkrét zöld a szemem barna a bőröm világos a hajam...stb nem vágom Vannak ilyen meg olyan barátaim is...de még is ha lesz a népszámlálás mit ír be ilyenkor az ember??? 20/L
2010. szept. 10. 20:03
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Aminek vallja magát.
2010. szept. 10. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Tökéletes válasz!! gratula!
2010. szept. 10. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
70%
Ha dolgozol vagy tanulsz, magyar vagy.Aki dolgozik az nem cigány, az én szememben.Egyébként megkérdezheted népszámláláskor(?)
2010. szept. 10. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

"Ha az ember félvér"


Kutyák esetében van olyan, hogy félvér, emberre mondani egy kicsit durva.


Amúgy oda "tartozol", ahova szerinted tartozol.


"ha nekem konkrét zöld a szemem barna a bőröm világos a hajam...stb"


Menj el Erdélybe vagy Kárpátaljára: bizonyos helyeken minden cigánynak zöld a szeme és közép- vagy világosbarna a haja.


"még is ha lesz a népszámlálás mit ír be ilyenkor az ember?"


Azt írja be, amit mondasz. Ugyanis az vagy, akinek tartod magadat. Ha dánnak vallod magad, akkor be fogja írni, hogy dán.

2010. szept. 11. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
60%

"Kutyák esetében van olyan, hogy félvér"


Kutyák esetében keverék van, nem félvér.


"Menj el Erdélybe vagy Kárpátaljára: bizonyos helyeken minden cigánynak zöld a szeme"


Jártam, sőt éltem is az említett helyeken, de egy szál zöld szemű szőke cigányt sem láttam, mindnek barna a szeme, fekete a haja.

2010. szept. 11. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
33%
Inkább magyarnak írd be magad!
2010. szept. 11. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Amelyik nációt SZOLGÁLOD,amelyiknek adót fizetsz, dolgozol, tanulsz, amelyik társadalomnak hasznos tagja vagy.Gondolom, hogy nem kell részleteznem a dolgokat, mellesleg az a sarkos vélemény, hogy evidens, hogy csak magyar lehetsz, mert egy cigány nem...nos, ezen állítás arra az esetre is igaz, hogy aki a fent említett "kritériumoknak megfelel", az többé nem cigány!!!!Nem zsidó!!!Nem néger!!!!Ezt kéne felfogni végre!!Egy embert nem a bőrszíne teszi, hanem a mentalitása.Sok romát, sok zsidót ismerek, és echték, tanulnak, dolgoznak, nekem nem etnikumok, hanem EMBEREK.Elsősorban.
2013. júl. 23. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Mellesleg a szőke-kék-zöld szemű roma igenis létezik, KESE cigánynak hívják őket!!!!Fajcigányokról beszélek, nem félvérekről, és láttam már félvér romát, akinek full szőke volt az apja pl. az anyja roma, és teljes egészében az anyja "színeit" örökölte, mert a roma gén sokkal erősebb és dominánsabb, mint a "fehér emberé."
2013. júl. 23. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!